Funkcjonalne, zaprojektowane pod wymiar meble to niezwykle praktyczne konstrukcje, które skutecznie przyciągną również uwagę Twoich klientów. Nasi specjaliści oferują nowoczesne systemy meblowe, które doskonale sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i bardziej przestronnych lokalach. Nie wiesz, jak zamierzyć pomieszczenie pod meble? Przeczytaj, o czym należy pamiętać, planując rozmieszczenie wyposażenia sklepu.

Pomiar pomieszczenia pod meble – najważniejsze zasady

Przed przystąpieniem do wyboru mebli sklepowych, niezbędnym działaniem jest sporządzenie dokładnego planu pomieszczenia, który pomoże specjalistom w doborze najlepszych rozwiązań dla Twojego lokalu.

1.Ściany i otwory

Pomiar pomieszczenia pod meble najlepiej rozpocząć od wykonania zdjęć poglądowych ścian, otworów oraz elementów wystających. Kolejnym krokiem jest orientacyjne rozrysowanie układu sklepu, oznaczając na papierze ściany oraz wnęki okienne i drzwiowe.

Zastanawiasz się, jak zmierzyć pomieszczenie pod meble w szybki i niezawodny sposób? Warto pamiętać, że sporządzając plan lokalu, należy oznaczyć zarówno długość, jak i szerokość podłogi, ścian oraz jej otworów. Można użyć do tego celu miarki lub specjalnego dalmierza, który określa odległości za pomocą promienia lasera.

2. Elementy dodatkowe

Mierząc lokal przed zakupem wyposażenia sklepu, należy oznaczyć na planie również wszystkie elementy wystające, np. kontakty elektryczne, stopki, słupki, przyłącza oraz parapety. Musisz wskazać ich dokładną lokalizację, ustalając długość, szerokość oraz wysokość, na jakiej się znajdują.

3. Kąty ścian

Odpowiednie oznaczenie rozwarcia kątów ścian to jedna z niezbędnych danych, która powinna zostać zawarta w planie pomieszczenia. Najwygodniejszym sposobem na sprawdzenie poprawności kątów jest użycie cyfrowego kątomierza.

Pomiarów dokonać można także z pomocą miarki – należy wówczas wyznaczyć dwa punkty w odległości 80 i 60 centymetrów od narożnika ściany, a następnie zmierzyć długość powstałej przekątnej. Jeżeli jej odległość wyniesie 100 centymetrów, możesz uznać, że powstały kąt wynosi 90 stopni.

Dlaczego warto zdecydować się na meble projektowane pod wymiar?

Personalizacja mebli przynosi szereg zalet. Decydując się na zaprojektowanie na określony wymiar wyposażenie, zyskujesz pewność, że doskonale wpasuje się ono w układ Twojego pomieszczenia, pozytywnie wpływając na estetykę całego lokalu. Co równie ważne, nasi specjaliści dopasowują projekt do budżetu, jakim dysponuje klient.

Warto zaznaczyć, że pracujemy na różnorodnych materiałach najwyższej jakości. Nie wiesz, jak wyposażyć sklep jubilerski, aby przyciągnąć uwagę Twoich klientów już z dalekiej odległości? W Vonart oferujemy konstrukcje, które mogą zostać wykonane m.in. ze stali, drewna, aluminium czy mosiądzu. Nasze meble są estetyczne, trwałe i w pełni funkcjonalne.

Szukasz stylowych mebli, które zostaną idealnie dopasowane do wymiarów Twojego lokalu? Postaw na spersonalizowane systemy meblowe Vonart

Regały, półki, stoliki czy biurka – ofercie naszej marki dostępne są modułowe konstrukcje o stylowym, minimalistycznym designie. Planujesz odświeżenie aranżacji Twojego sklepu, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy szczegółowo odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące zarówno pomiaru pomieszczenia pod meble, jak i realizacji całego procesu zamówienia.