W przypadku sklepu sprzedającego biżuterię odpowiednia aranżacja wnętrza ma ogromne znaczenie. Lokal powinien zachęcać potencjalnych klientów do zakupów dzięki estetycznemu rozmieszczeniu asortymentu. Jakie meble do salonu jubilerskiego będą szykowne, a jednocześnie odpowiednio zabezpieczone? Przeczytaj, czym warto się kierować, wybierając wyposażenie sklepów jubilerskich.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli do salonu jubilerskiego?

Wyposażenie sklepów jubilerskich powinno być eleganckie i szykowne, a co ważniejsze – praktyczne w użyciu. Warto zdecydować się na rozwiązania, dzięki którym biżuteria prezentowana będzie klientowi w estetyczny, przystępny dla niego sposób. Jakie rodzaje mebli do salonu jubilerskiego są najbardziej funkcjonalne?

Witryny i gabloty

Meble z odpowiednio umiejscowionymi przeszkleniami to podstawowy element wyposażenia sklepu z biżuterią. Warto zdecydować się na witryny i gabloty, których konstrukcja umożliwia montaż oświetlenia. Specjalne, charakterystyczne ledy rozjaśniają przestrzeń, skupiając uwagę klienta na prezentowanym asortymencie. W przypadku jubilerskich witryn sklepowych dobrym wyborem będzie oświetlenie o barwie zimnej. Chłodna biel pomoże skoncentrować wzrok klienta na mniej widocznych detalach.

Chcąc wyjść poza powielane schematy, warto zastanowić się nad wyborem zindywidualizowanych elementów mebli do salonu jubilerskiego. Stalowe wykończenia, odpowiednie zabezpieczenia czy spersonalizowane obrandowania w postaci tabliczek i grafik – to jedne z licznych modyfikacji, jakim poddane może zostać wyposażenie sklepów jubilerskich.

Lady sklepowe

Podobnie jak w przypadku witryn i gablot, przeszklone lady doskonale sprawdzą się przy wyposażaniu sklepów jubilerskich. To przede wszystkim meble, które pomagają sprzedawcy w bezpośredniej prezentacji asortymentu klientowi. Lady sklepowe mogą zostać wyposażone w specjalne modyfikacje, m.in. zindywidualizowany rozkład półek na ekspozytory jubilerskie.

 

Jak zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mebli do salonu jubilerskiego?

Wyposażenie sklepów jubilerskich powinno cechować się funkcjonalnością. Warto zainwestować w zabezpieczenia, które odpowiednio uchronią wartościowy asortyment przed potencjalnymi szkodami. W przypadku lokali z biżuterią dobrym rozwiązaniem będzie wybór wyposażenia, które posiada zamknięcie na klucz. Dzięki szklanej konstrukcji mebla klient ma możliwość dokładnego obejrzenia produktu, nie ingerując jednocześnie w zawartość gabloty.

 

Poznaj propozycje wyposażenia sklepów jubilerskich od Vonart

Jako wieloletni specjaliści od indywidualizowanych rozwiązań meblowych gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów. Skontaktuj się z nami, aby zdobyć projekt całkowicie dostosowany do potrzeb Twojego sklepu.