Estetyka aranżacji danego lokalu ma duży wpływ na ocenę świadczonych w nim usług. Takie zjawisko można dostrzec m.in. w przypadku salonów fryzjerskich, które każdego dnia goszczą dziesiątki klientów. Jakie wyposażenie najlepiej sprawdzi się w branży fryzjerskiej? Przeczytaj, jak wybrać modne i praktyczne meble do salonu fryzjerskiego.

 

Jak dobrać wyposażenie salonu fryzjerskiego, aby wyeksponować sprzedawany towar?

W momencie zakupu mebli do salonu fryzjerskiego należy pamiętać o ich przeznaczeniu. W przypadku lokalu świadczącego usługi fryzjerskie niezbędne jest wybranie wyposażenia, które wpłynie na efektywność działań pracowników. Stylista pokonuje każdego dnia pracy tysiące kroków, służąc klientom już na poziomie recepcji, w poczekalni czy przy stanowisku fryzjerskim. Warto więc zdecydować się na meble do salonu fryzjerskiego, które skutecznie usprawnią pracę wykonywaną w ciągłym ruchu.

Regały

W lokalach świadczących usługi fryzjerskie często prowadzona jest sprzedaż bogatego asortymentu akcesoriów i kosmetyków do włosów. Warto zdecydować się na meble do salonu fryzjerskiego, które odpowiednio zaprezentują oferowane produkty. Podstawą wyposażenia każdego lokalu usługowego są regały. W zależności od stylu, w jakim aranżowany będzie cały salon, meble mogą zostać zaprojektowane na bazie konstrukcji aluminiowych, drewnianych, stalowych czy zyskującego na popularności szkła. Warto wybrać wyposażenie do salonu fryzjerskiego w postaci regałów, które będą umożliwiały indywidualne dopasowanie ułożenia półek. Dodatkowo, w przypadku mebli do lokalu usługowego, polecane są dodatki, pomagające w zachowaniu estetyki prezentowanego przez salon asortymentu – zawieszki, podświetlenia, haki czy ramki informacyjno-reklamowe.

Gabloty

Szklane gabloty i witryny to szykowne i niezwykle praktyczne rozwiązanie w przypadku pracowni fryzjerskich. Przeszklenia, wyposażone dodatkowo w specjalne elementy oświetlenia, pomagają skupić wzrok klienta na oferowanym asortymencie. Gablota przyozdobiona może zostać w efektowne, minimalistyczne obramowania ze stali. Meble do salonu fryzjerskiego, które prezentują produkty o wyżej wartości, m.in. sprzęty elektroniczne do stylizacji fryzur, warto zaopatrzyć w specjalne zabezpieczenia. Dobrym rozwiązaniem jest wybór gablot zamykanych na klucz.

 

Jakie dodatki najlepiej będą komponowały się z wyposażeniem do salonu fryzjerskiego?

Minimalistyczny, nieco industrialny styl mebli i bujne, zielone rośliny to niezwykle modne, a co ważniejsze, przykuwające wzrok połączenie. Duże kwiaty doniczkowe dodadzą niepowtarzalnego klimatu lokalowi, przełamując jednocześnie surowość, z jaką kojarzyć może się stal i drewno mebli do salonu fryzjerskiego. Rośliny zdominują stonowanie aranżacji, skutecznie ożywiając całe wnętrze.

 

Udekoruj salon fryzjerski wysokiej jakości meblami od Vonart

Zastanawiasz się, jakie wyposażenie najlepiej sprawdzi się w Twojej pracowni fryzjerskiej? Oferujemy trwałe, kompatybilne rozwiązania dla każdej branży. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i zamów spersonalizowany system mebli dla swojego biznesu.