Planujesz otwarcie lokalu usługowego i zastanawiasz się jak przygotować wyposażenie sklepu? Sprawdź, jakimi zasadami należy się kierować podczas aranżacji przestrzeni. Odpowiednio zaprojektowany obiekt i dobrze ułożony asortyment przyciąga klientów i zwiększa sprzedaż. Poznaj trzy proste kroki do tego, jak zaplanować wyposażenie sklepu.

 

1. Wyposażenie sklepów – zaprojektuj powierzchnię i podział stref

Pierwszym punktem w planie Jak przygotować wyposażenie sklepu? powinno być stworzenie projektu dostosowanego do możliwości lokalowych.

Ustal podział stref w sklepie, zaprojektuj miejsce na kasy, wystawę i regały. Jeśli wyposażasz sklep odzieżowy, znajdź miejsce na przebieralnie. W zależności od charakteru branży zaprojektuj ustawienie mebli i szerokość alejek. Planując wyposażenie sklepu ustal rozkład asortymentu.

Zastanów się nad rozmieszczeniem towarów – produkty pierwszej potrzeby lub w promocyjnych cenach ustaw na wejściu do sklepu, tak aby przyciągnąć do niego klientów.

Zaprojektuj oświetlenie sklepu zgodnie z ustalonym układem mebli i ciągiem alejek. Jeśli masz problem z dokładnym projektem, zdaj się na pomoc fachowców.

 

2. Wybierz solidne meble sklepowe

Kiedy określisz wstępny plan sklepu, wybierz meble sklepowe. Warto skorzystać ze sprawdzonych firm meblowych, które przygotują meble pod wymiar, skrojone do Twoich potrzeb. Wówczas masz gwarancję wysokiej jakości, a także dopasowania do układu pomieszczenia.

Wraz z wykonawcą możesz opracować dokładny projekt sklepu i zamówić meble w każdym wymiarze i układzie. Pozwoli to na idealne zagospodarowanie każdej przestrzeni i wypełnienie towarem całego sklepu. Dzięki meblom na wymiar zyskujesz dodatkowe powierzchnie sprzedażowe.

Wybierając meble sklepowe, zainwestuj w różnego rodzaju półki, regały, lady czy witryny. W zależności od oferowanego asortymentu część towaru może znajdować się w przeszklonych szafach. Nie zapomnij również o miejscu sprzedażowym.

Jeśli sklep opiera się na tradycyjnej obsłudze przy kasie, zamów odpowiednią ladę sprzedażową. Powinna być ona na tyle szeroka, aby można było wygodnie wyłożyć na nią towar i zapłacić. Pod ladą musi znaleźć się kilka szuflad (koniecznie zamykanych na klucz) oraz głębokie półki.

 

3. Zadbaj o przyciągające oko dodatki

Ostatnim etapem tego jak przygotować wyposażenie sklepów jest dobór odpowiednich dodatków. Postaw kilka roślin, zawieś przyciągający wzrok obraz na ścianie, na przykład z kolorową grafiką lub intrygującym napisem. Zaplanuj miejsce na wózki lub koszyki sklepowe. Wyeksponuj najważniejsze produkty i hity sprzedażowe na sklepowej witrynie. Przy kasach ustaw dodatkowe stojaki z drobnym asortymentem.

 

Potrzebujesz pomocy w aranżacji sklepu?

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak przygotować wyposażenie sklepu – zdaj się na usługi doświadczonych profesjonalistów. Firma Vonart stworzyła już setki atrakcyjnych i funkcjonalnych aranżacji dla lokali z rozmaitych branży. Zadbamy o to, byś wyróżnił się na tle konkurencji, a zaoferowane moduły posłużą Ci przez wiele lat intensywnego użytkowania. Poznaj pełna ofertę już dziś!