Niezależnie od tego, jaki asortyment sprzedawany jest w danym sklepie, z pewnością duże znaczenie ma sposób wyeksponowania w nim towarów oferowanych klientom. Meble sklepowe muszą charakteryzować się wytrzymałością i określonym designem – spójnym z charakterem biznesu, ale też korzystnym dla prezentowanych produktów. Gdzie kupić zatem odpowiednie meble do sklepu?

 

Meble sklepowe – gotowe czy na zamówienie?

Zakup gotowych mebli z tak zwanej sieciówki może wydawać się atrakcyjnym rozwiązaniem. Takie wyposażenie jest zwykle dostępne od ręki w atrakcyjnej cenie. Możemy obejrzeć je na miejscu i zabrać ze sobą lub zlecić dostawę, a tym samym bardzo szybko umeblować swój sklep. Jednak, czy szybko znaczy też dobrze?

Szukając mebli sklepowych, warto wziąć pod uwagę zamówienie odpowiednich regałów na wymiar. Jest to nie tylko kwestia maksymalnie funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni w danym lokalu, ale również jakości.

Meble sklepowe na wymiar produkuje się ze znacznie lepszych materiałów oraz w sposób bardziej staranny, ponieważ są to elementy wyposażenia wnętrza, które mają jak najdłużej posłużyć swojemu właścicielowi.

W przypadku mebli z sieciówki, należy zakładać konieczność dokonania wymiany po maksymalnie kilku, kilkunastu latach. Koniec końców, to meble sklepowe na wymiar mogą okazać się korzystniejszym rozwiązaniem, również z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Odpowiednie meble sklepowe – kupuj z głową

Meble do biura muszą być ergonomiczne, eleganckie i uniwersalne, zaś meble sklepowe przede wszystkim wytrzymałe.

Po pierwsze, półki regałów powinny wytrzymywać jak największe obciążenie, a po drugie wykończenia mebli sklepowych muszą odznaczać się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W końcu w sklepach będą wystawiane na ciężką próbę w trakcie wykładania towarów, a także podczas zwykłych zakupów – zderzenia wózków sklepowych z półkami to powszechne zjawisko. Poza tym, meble sklepowe muszą mieć odpowiedni design.

Należy pamiętać, że są one estetycznym i funkcjonalnym tłem dla towarów – nie odwrotnie. Oznacza to, że nie powinny przyciągać uwagi, lecz sprawiać, że produkty zaprezentują się jak najkorzystniej. Z tego względu wskazany jest wybór mebli sklepowych o minimalistycznym designie i w stonowanej kolorystyce: drewno, biel, szarość. Chociaż wyposażenie sklepu powinno być solidne, to musi równoważyć tę cechę z lekkością i łatwością przesuwania bryły mebla z uwagi na fakt, że przestawianie półek jest niezbędne do utrzymania w lokalu należytej czystości.

 

Zastanawiasz się, gdzie kupić meble sklepowe? Postaw na Vonart

W ofercie mamy wiele wzorów mebli sklepowych dla różnorodnych branży – od spożywczej, przez branżę beauty, po sklepy odzieżowe. Nasze moduły są ponadczasowe i wykonane z solidnych materiałów, takich jak metal, drewno, stal czy szkło hartowane. Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i zamów projekt skrojony na miarę Twoich potrzeb.