Otwierając nowy punkt usługowy, musimy pomyśleć o mnóstwie spraw – zatowarowanie, marketingu w sieci czy reklamie outdoorowej, rekrutacji i zatrudnieniu sprzedawców, księgowości, aż w końcu – wyposażeniu sklepów. Do ostatniego punktu warto podejść z należytą starannością, udana aranżacja może bowiem podkręcić sprzedaż i zachęcić klientów do ponownych odwiedzin. Poznaj 3 praktyczne wskazówki, które możesz zastosować do swojej przestrzeni komercyjnej.

1. Wyposażenie sklepów powinno odpowiadać układowi lokalu

Pierwszym krokiem do zaplanowania odpowiedniej, czyli funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni, jest określenie jaki układ rozmieszczenia mebli będzie najlepszy w naszym sklepie. 3 najbardziej powszechne plany to:

  • układ rzędowy – charakterystyczny dla księgarni i większości marketów spożywczych, pozwala na zapełnienie przestrzeni od podłogi aż po sufit, dobrze sprawdzi się w średnich lokalach,
  • układ pętlowy – często spotykany w sklepach stacji benzynowych czy małych kioskach. Wyposażenie sklepu wyznacza drogę jaką klient musi pokonać od drzwi do lady, co pozwala na wyeksponowanie nowości czy towaru na przecenie,
  • układ o nieograniczonym przepływie ruchu – wykorzystywany w większych przestrzeniach. Umożliwia najbardziej kreatywną aranżację, pełną stołów ekspozycyjnych, regałów gablot czy półek podwieszanych.

2. Wyposażenie sklepów a ekspozycja towaru

Planując wyposażenie sklepów nie można zapomnieć, że najważniejszymi elementami lokalu są oferowane dobra. Meble nie mogą przytłoczyć sprzedawanych produktów, dlatego powinny mieć neutralne kolory, na których tle dobrze będą się prezentowały wielobarwne opakowania. Warto również zwrócić uwagę na udźwig konstrukcji – półki nie powinny uginać się od ciężaru towaru.

3. Wyposażenie sklepów – sięgnij po meble na wymiar

Jak udało nam się udowodnić, starannie zaplanowana aranżacja lokalu usługowego potrafi zjednać klientów z marką, jak najlepiej pokazać walory oferowanych dóbr, a tym samym – zwiększać sprzedaż.

Aby tak się stało, warto sięgnąć po solidne meble, wykonywane na specjalne zamówienie. Mamy wówczas pewność, że wyposażenie sklepów doskonale wpisze się w zaplanowany układ pomieszczenia i przetrwa wiele lat użytkowania w niezmienionym stanie.

Firma Vonart zapewnia nie tylko atrakcyjne projekty przestrzeni komercyjnych, ale również precyzyjną produkcję wszystkich części podwrocławskiej fabryce mebli oraz sprawny montaż w miejscu docelowym. Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i zamów dokładnie takie wyposażenie sklepów, jakiego potrzebujesz.