Urban jungle, czyli moda na rośliny doniczkowe rozpoczęła się na dobre już przed wybuchem pandemii. Czas izolacji i przymus spędzania czasu wolnego we własnych czterech ścianach sprawił, że Polacy jeszcze chętniej sięgali po domowe rozrywki, takie jak pielęgnacja roślin.

W związku z omawianym trendem jak po deszczu otworzyły się nowe sklepy ogrodnicze i kwiaciarnie. Sprawdź, jak wyróżnić swój lokal na tle konkurencji i dlaczego warto postawić na stoły ekspozycyjne.

Urządzamy kwiaciarnię – stoły ekspozycyjne, wiszące regały i gabloty

W tak silnie konkurencyjnej branży, jaką ostatnimi czasy stało się ogrodnictwo – aby przyciągnąć do swojego lokalu klientów, musimy postawić na atrakcyjną, niebanalną aranżację. Stoły ekspozycyjne pozwalają na unikalne przedstawienie oferowanych towarów i zachęcenie odwiedzających do kupna.

Stoły ekspozycyjne warto ustawić w centralnej części sklepu albo tuż obok modułu kasowego, tak by już od wejścia przyciągały wzrok odwiedzających. Dobra praktyką jest umiejscowienie obok siebie produktów o różnych wymiarach i wysokościach, co stworzy interesującą kompozycję i zadba o prawidłową ekspozycję roślin o różnych wielkościach.

Może się zdarzyć, że w Twojej kwiaciarni jakaś roślina zachoruje lub zauważysz na jej liściach szkodniki. Wyrzucenie zaatakowanego przez owady kwiatka to jeden ze sposobów na poradzenie sobie z problemem.

Jednak znacznie bardziej ekonomiczne, a przy tym przynoszące dużo satysfakcji dla zaangażowanego kwiaciarza jest odizolowanie chorej rośliny od reszty i zaaplikowanie preparatu dostosowanego do sytuacji.

Dlatego oprócz stołów ekspozycyjnych, warto zainwestować w zamykane gablotki, które pomogą oddzielić zakażoną roślinę od zdrowych okazów. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń lokalu, warto również zdecydować się na regały podwieszane i półki ciągnące się od podłogi po sufit.

Stoły ekspozycyjne – jak wybrać właściwy model?

Aby stoły ekspozycyjne dobrze spełniały swoje zadanie, czyli jak najlepsze wyróżnienie oferty, należy zainwestować w meble wysokiej jakości. Wybierając właściwy produkt warto zwrócić uwagę na takie cechy jak:

  • materiał, z jakiego wykonano stół – trwałe surowce to m.in. metal, drewno czy szkło hartowane,
  • możliwość regulacji nóżek,
  • nośność – stół ekspozycyjny musi wytrzymać obciążenie i nie uginać się pod towarem,
  • dodatkowe półki i przegrody, które umożliwią przechowywanie akcesoriów do roślin, np. worków z ziemią, perlitu, keramzytu czy odżywek.

Stoły ekspozycyjne od Vonart – produkt, któremu możesz zaufać

Szukasz stołów ekspozycyjnych, które spełnią powyższe wymagania? Sięgnij po meble od Vonart. Gwarantujemy nie tylko najwyższą jakość wyrobów, ale również stworzenie projektu dostosowanego do stylu panującego w Twojej kwiaciarni czy sprawny montaż gotowych półek i regałów w lokalu. Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje i zamów wymarzone elementy aranżacyjne, które podkręcą sprzedaż w Twoim sklepie ogrodniczym.