Sklepy przy stacjach benzynowych muszą odpowiadać na rozmaite potrzeby klientów. W ich ofercie musi się więc znaleźć odpowiednio zróżnicowany asortyment, odpowiadający na potrzeby nie tylko kierowców, ale też pasażerów, dzieci czy pobliskich mieszkańców. Odpowiednio zaplanowane wyposażenie stacji paliw pomoże właściwie wyeksponować towar. Jeśli jesteś właścicielem stacji benzynowej, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na co koniecznie powinieneś zwrócić uwagę, wybierając meble do swojej stacji benzynowej. 

Dobrze wyeksponuj towar

Klienci stacji benzynowych przyjeżdżają nie tylko po paliwo. Szukają także produktów spożywczych, prasy, map, podstawowych części zamiennych do samochodów oraz specjalistycznych preparatów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Oczywiści asortyment ten trzeba także odpowiednio wyeksponować, tak aby klienci mogli bez trudu znaleźć interesujące ich produkty. Odpowiednio dobrane wyposażenie stacji benzynowej w postaci regałów na prasę, regałów branżowych, gablot na cenniejsze przedmioty i specjalnych modułów na drobne słodycze czy medykamenty, powinno pomóc w odpowiednim skategoryzowaniu poszczególnych grup produktowych i właściwym wyeksponowaniu poszczególnych towarów.

Dostosuj wyposażenie stacji paliw do sezonowego asortymentu 

Nie chodzi oczywiście o to, abyś średnio co kilka miesięcy wymieniał całe wyposażenie stacji benzynowej z powodu stale zmieniającego się asortymentu. Koniecznie weź jednak pod uwagę ten aspekt na etapie zakupu mebli sklepowych. Warto postawić np. na regały z perforowanymi słupkami konstrukcyjnymi. Dzięki temu będziesz w stanie dopasować wysokość poszczególnych półek do rozmiarów poszczególnych towarów. Unikniesz wówczas sytuacji, w której co sezon będziesz musiał przeorganizować całą przestrzeń stacji, ponieważ poszczególne regały nie odpowiadają na aktualne potrzeby. 

Dopasuj meble do konkretnej przestrzeni 

Wybierając wyposażenie stacji benzynowej, warto skorzystać z pomocy mniejszych firm, które tworzą projekty na indywidualne zamówienie. Istnieją trzy główne powody, dla których warto rozważyć takie rozwiązanie. 

Po pierwsze, meble na zamówienie można idealnie dopasować do konkretnej przestrzeni. Każdy projekt zostanie wówczas stworzony na miarę potrzeb właściciela. Dzięki temu będziesz w stanie zaaranżować swoją stację adekwatnie do własnej wizji. 

Po drugie, meble do stacji paliw, jakie można znaleźć w ofercie dużych sieciówek, bardzo często charakteryzują się nieco gorszą jakością, ponieważ są one produkowane na masową skalę, a to sprzyja niezwracaniu uwagi na detale. Ponadto taka współpraca daje mniejsze możliwości personalizacji. Kupujesz gotowy produkt i w Twojej gestii pozostaje, w jaki sposób rozmieścisz poszczególne meble, które np. nie do końca wpiszą się w możliwości przestrzeni. 

I wreszcie po trzecie, zakup w firmie specjalizującej się w rozwiązaniach dedykowanych (takiej jak Vonart) to większe wsparcie po zakupie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Służymy fachowym doradztwem na każdym etapie współpracy.