Jakie cechy powinny mieć meble sklepowe? Zadanie sobie tego pytania jest pierwszym krokiem do zaprojektowania komfortowego, praktycznego wnętrza, które będzie wspierać sprzedaż i działania marketingowe.

Przede wszystkim – meble sklepowe powinny być wytrzymałe i solidne, by utrzymać każdy rodzaj artykułów i przetrwać wiele lat intensywnego użytkowania bez szwanku. Ich głównym zadaniem jest jednak eksponowanie towaru klientom, nie powinny zatem być przytłaczające i nie powinny odciągać uwagi od samych artykułów. Wytrzymałość powinna więc iść w parze z optyczną lekkością.

Ważna jest także ich funkcjonalność – nie mogą utrudniać poruszania się po sklepie lub ustawiania na nich towarów. W niektórych branżach, meble sklepowe powinny ponadto spełniać walory estetyczne i być na czasie z najnowszymi trendami. Sklepy zajmujące się sprzedażą wyposażenia domów, butiki odzieżowe lub obuwnicze oraz drogerie powinny robić na kliencie ogólne pozytywne wrażenie, i zachęcać do zakupu.

Meble systemowe, czyli więcej możliwości

Asortyment w wielu sklepach podlega regularnej wymianie. Zmiana asortymentu może zatem wiązać się z koniecznością zmiany ustawienia mebli. Najlepiej do tego celu sprawdzą się meble systemowe. Przy wyborze tego rodzaju wyposażenia, poszczególne elementy i moduły można ze sobą łączyć i ustawiać w dowolny sposób, a także decydować o formie ekspozycji towaru. Regały metalowe sklepowe lub drewniane, gabloty, wnęki, szuflady, lady sklepowe oraz wiele innych – wszystkie te elementy mogą być na bieżąco przestawiane i dostosowywane do aktualnych, sezonowych potrzeb.

Gdzie zamówić meble systemowe?

Zdecydowanie najlepiej jest zamówić meble na wymiar u lokalnych producentów. Daje to możliwość wykonania indywidualnego projektu, odpowiadającego potrzebom danego wnętrza i rodzaju asortymentu. Profesjonalny projektant w taki sposób dobierze meble systemowe, że możliwe będzie dowolne zmienianie ich ustawienia w konkretnej przestrzeni. Ponadto, wykonanie mebli na zamówienie daje również możliwość wyboru materiałów, z których są wykonane. 

Nie warto oszczędzać kupując meble systemowe w sieciówkach. Zazwyczaj charakteryzują się one gorszą jakością, moduły nie są indywidualnie dostosowane, zatem możliwość zmian ustawienia jest ograniczona. Ponadto, w razie potrzeby, jakikolwiek kontakt z firmą w sprawie reklamacji, zazwyczaj zajmuje bardzo długi czas, jest uciążliwy i w dodatku, nie zawsze skuteczny.

Meble systemowe Vonart

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli sklepowych systemowych naszej firmy. Nie tylko dbamy o najwyższą jakość surowców i rozwiązań technicznych, ale też oferujemy wsparcie projektowe, co pozwala nam odpowiedzieć na indywidualne potrzeby Klientów.