Książki mają w dzisiejszych czasach mocną, elektroniczną konkurencję, dlatego księgarnie, chcąc przyciągnąć klientów, powinny wyciągnąć asa z rękawa. A jest nim fantastyczna aranżacja wnętrza, która nie tylko pozwoli w przemyślany sposób rozmieścić i wyeksponować najlepsze lektury, ale też zaintryguje i zachęci klientów do wejścia, spędzenia czasu i zakupu.

Najsłynniejsze księgarnie i biblioteki na świecie to miejsca, które poruszają wyobraźnię i wywołują efekt wow. I choć większość właścicieli księgarń nie dysponuje spektakularnymi wnętrzami, jak np. księgarnia sieci Selexyz w Maastricht, która mieści się w murach dominikańskiego, XIII-wiecznego kościoła, to i tak warto się takimi miejscami inspirować. A wzorców jest naprawdę dużo.

Współczesne księgarnie nie powinny kojarzyć się, podobnie jak biblioteki, z grubymi tomami ksiąg i zalegającym na nich kurzem. Warto więc porzucić pomysł na stworzenie klimatycznego antykwariatu, na rzecz nowoczesnego, designerskiego miejsca. Takiego, w jakim dobrze się czują współcześni klienci, bo nawet jeśli sami mamy inny gust, to wnętrze ma się podobać tym, których chcemy gościć w swojej księgarni.

Jasne, przestronne wnętrza a meble do księgarni

Duże przeszklone witryny i jasna przestrzeń skutecznie zachęcą do wejścia. Warto w tym wypadku postawić na metalowe, białe lub czarne regały sklepowe, dzięki czemu ich kolor nie odciągnie uwagi czytelnika od tytułów. Urządzając księgarnię warto pamiętać, że książki wprowadzają do wnętrza mnóstwo kolorów i wzorów. Dlatego kolory ścian i meble do księgarni powinny stanowić dla nich subtelne tło. Żeby jednak aranżacja nie wydawała się zimna można postawić na miękką wykładzinę i kilka przytulnych mebli wypoczynkowych, dzięki czemu sklep nabierze charakteru przytulnej czytelni. Miejsca, gdzie człowiek spotyka się z książką.

Industrialne meble do księgarni

Ciekawą opcją może być też urządzenie księgarni, w niezwykle popularnym ostatnio stylu loftowym lub industrialnym. Metalowe regały sklepowe, surowe wykończenie ścian i charakterystyczne oświetlenie będą stanowiły dobrą bazę. Oczywiście nie oznacza to, że wnętrze ma być zimne i bezosobowe. Meble sklepowe w stylu loftowym, które świetnie współgrają z antykami i rzeczami z recyklingu. Liczy się przede wszystkim pomysł.

Księgarnia w stylu vintage

Równie dobrym pomysłem będzie aranżacja wnętrza w stylu vintage. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że można nowoczesne elementy połączyć z meblami, mającymi wyjątkowy klimat. Można śmiało sięgać na przykład po estetykę rodem z PRL. Urządzenie prostej bazy, na przykład z pomocą klasycznych mebli sklepowych, które znajdują się w naszej ofercie i uzupełnienie jej o ciekawe dodatki, które często można dostać za półdarmo, to fantastyczny przepis na sukces.

Kreatywność i sprawdzone rozwiązania, to sposób, by nawet dysponując niewielkim budżetem, przeprowadzić niezwykłą metamorfozę wnętrza i wyróżnić się na tle konkurencji!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli na wymiar. Chętnie wykonamy dla Państwa projekt wyjątkowej przestrzeni i dostarczymy wyposażenie księgarni, które poruszy wyobraźnię Państwa klientów.