W drogeriach oraz sklepach z kosmetykami i perfumami półki wypełnione są różnego rodzaju specyfikami. Produkty te najchętniej kupowane są przez osoby, które dbają o swoją urodę i chcą zachować świeży i młody wygląd. Warto więc zadbać o dobre meble do drogerii, które nie tylko są specjalnie przystosowane do tego rodzaju preparatów i pozwalają je świetnie eksponować, ale też same współgrają z charakterem klientów.

Czy wystrój drogerii ma znaczenie?

Stoły ekspozycyjne powinny być tłem dla produktów prezentowanych na półkach. Mają one ogromne znaczenie i dlatego powinny mieć dyskretny, a zarazem minimalistyczny design, który nie odwróci uwagi od wystawionego asortymentu.

Meble do drogerii z kosmetykami naturalnymi powinny być wykonane z estetycznych materiałów w stonowanych kolorach, które współgrają z kolorystyką całego sklepu. Najlepiej sprawdzają się półki wykonane z:

  • drewna,
  • metalu,
  • szkła.

Jakie są trendy w wystroju wnętrz komercyjnych?

Żeby przyciągnąć uwagę odpowiednich klientów w sklepie z kosmetykami naturalnymi, meble do drogerii muszą współgrać z klimatem marki. Aktualnie panujące trendy w wystroju wnętrz komercyjnych, które korespondują z produktami eco to:

  • loftowy,
  • boho,
  • ekologiczny.

Zarówno w przypadku gablot na perfumy, jak i regałów na kosmetyki, bardzo ważną rolę odgrywa również światło. Najlepiej jest to zamontować listwy LED, które będą dodatkowo podkreślać walory prezentowanych produktów.

Jak wybrać najlepsze meble do drogerii?

Wybór rodzaju mebli ma ogromne znaczenie. Bardzo ważne są stoły ekspozycyjne, na których można wystawiać produkty do zakupów impulsywnych (widzę to – chcę to) lub w promocji.

Należy również zapewnić klientom odpowiedni dostęp do prezentowanych kosmetyków oraz swobodną przestrzeń do poruszania się pomiędzy regałami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest regał z lustrem. Jest to funkcjonalny mebel, dzięki któremu klienci na własnej skórze mogą przetestować oferowane produkty w sklepie.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę oferująca meble ekspozycyjne?

Meble do drogerii powinny być zawsze dostosowane do rodzaju prezentowanego asortymentu, ale również wielkości lokalu. Przed ich wyborem należy dokładnie zastanowić się, które będą najlepszym rozwiązaniem do sklepu z kosmetykami naturalnymi i zdecydować na gotowe komplety lub wybrać stoły ekspozycyjne produkowane na indywidualne zamówienie.

Zawsze warto poszukać doświadczonego przedsiębiorstwa oferującego kompleksowe usługi. Sprawdzonym rozwiązaniem jest nasza firma, która nie tylko zajmuje się projektem, ale też wykonaniem i realizacją. Specjaliści Vonart wezmą pod uwagę wszystkie uwagi i potrzeby Klienta, aby przygotować regały idealnie dopasowane do konkretnego rodzaju asortymentu.