Blachy perforowane to wyroby hutnicze, w których wykonano niewielkie otwory w regularnych odstępach. Jest to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne – znakomicie sprawdzi się w sklepach niemal każdej branży. Meble z perforowanymi elementami wyróżniają się praktycznym designem, który może na dodatek wyróżnić lokal na tle konkurencji.

Blachy perforowane – kiedy mogą być szczególnie przydatne?

W zależności od projektu, konstrukcje te mogą charakteryzować się dowolną strukturą o różnym stopniu przezierności. Standardowe blachy perforowane to bardzo często spotykany element regałów oraz gablot w wielu sklepach i salonach sprzedaży. Połączone z ruchomymi półkami i hakami na perforację (krótkimi, długimi lub z cenówką), tworzą w pełni spersonalizowaną przestrzeń do ekspozycji towarów.

Dostosuj meble sklepowe do sprzedawanych towarów

Niepodważalną zaletą regałów i szklanych gablot zbudowanych z blachy perforowanej jest możliwość swobodnego regulowania dystansu pomiędzy poszczególnymi hakami oraz półkami. W przypadku perforacji boków regału, istnieje możliwość regulacji odstępów pomiędzy poszczególnymi półkami. Z kolei perforacja tylnej ściany galerii pozwala na swobodne podwieszenie towarów. Pełna dowolność w liczbie rzędów i kolumn ułatwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni niezależnie od rozmiarów sprzedawanych produktów.

Dzięki perforacjom można lepiej wyeksponować towary oraz dostosować mebel do aktualnej oferty produktowej. Możliwości personalizacji wynikające z zastosowania elementów perforowanych, mogą okazać się szczególnie przydatne, jeśli oferowane przez sprzedawcę towary występują w różnych gabarytach. W przypadku ponownej aranżacji rozmieszczenia artykułów, wystarczy jedynie przestawić umieszczone haki.

Blachy perforowane na zamówienie

Przedsiębiorstwo Vonart zajmuje się zarówno produkcją, jak i sprzedażą blach perforowanych. W ofercie naszej firmy znajduje się duża liczba wzorów perforacji, które dopasowujemy do indywidualnych wymagań Klienta. Blachy perforowane Vonart są dostępne w różnych grubościach, a format perforacji jest zawsze dostosowywany do potrzeb związanych z prowadzeniem danego sklepu. Co więcej, współpracując z nami możesz wybierać spośród wielu półproduktów. Należy też podkreślić, że blacha może być lakierowana na różne kolory, by jak najlepiej pasowały do wnętrza lokalu.

Jakie wzory mogą mieć blachy perforowane?

Najczęściej stosowanymi motywami perforacji w branży handlowej są nieskomplikowane wzory kwadratowe i okrągłe, do których łatwo dopasować haki do wieszania produktów wraz z cenówkami. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w przypadku lekkich produktów, które chcemy zawiesić w dostrzegalnym na pierwszy rzut oka miejscu. Pełna oferta perforacji przeprowadzanych przez firmę Vonart to:

  • perforacja kwadratowa,
  • perforacja okrągła,
  • euro perforacja,
  • perforacja prosta,
  • perforacja z przesunięciem.

Istnieje możliwość wykonania blach i paneli perforowanych na indywidualne zamówienie.

Warto też zaznaczyć, że blachy perforowane nie są stosowane wyłącznie w konstrukcjach sklepowych. Ze względu na to, że perforacja może być wykorzystywana do różnych celów – nie tylko praktycznych, ale też estetycznych – elementy z otworami są chętnie umieszczane w charakterze przesłon, na fasadach obiektów, a nawet w łazienkach czy kuchniach.  Blachy perforowane znakomicie sprawdzają się również w aranżacjach artystycznych, operujących grą światłem i cieniem oraz w konstrukcjach przestrzennych.

Nie tylko perforacja

Firma Vonart zajmuje się nie tylko produkcją i sprzedażą blach perforowanych. Dzięki bogato wyposażonemu parkowi maszyn, zamówione blachy perforowane mogą zostać podane procesom cięcia laserowego, wycinania i wyginania w oparciu o technologię CNC, spawania oraz lakierowania proszkowego.

Rozważasz zakup mebli, wyposażonych w blachy perforowane? Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami, którzy doradzą Ci wybór odpowiednich modeli i pomogą określić niezbędne zapotrzebowanie w Twoim sklepie. Skorzystaj z wiedzy doświadczonej marki, której zaufali przedstawiciele wielu marek i branż.