Wycinanie laserowe to bardzo popularny proces w przemyśle i produkcji, który pozwala na wyjątkową precyzję wykonania i sprawia, że umeblowanie cechuje się niezbędną wytrzymałością. Decydując się na wyposażenie sklepu w meble metalowe, warto zapoznać się ze specyfiką technologii, w której zostały one wyprodukowane.

Wycinanie laserowe – precyzja i trwałość

Wycinanie laserowe charakteryzuje się bardzo dużą szczegółowością, dzięki czemu poszczególne elementy mebla mogą być do siebie idealnie dopasowane. Jest to również metoda o niskim stopniu inwazyjności, która nie naraża obrabianych materiałów na uszczerbki i zniszczenie.

Elementy metalowe, powstałe w wyniku procesu wycinania laserowego, charakteryzują się czystymi i prostopadłymi krawędziami, jak również bardzo małymi nierównościami powierzchni rozdzielenia. Technologia ta umożliwia wycięcie niemal doskonale równych powierzchni o minimalnej deformacji, co sprawia, że gotowe płyty mogą być natychmiast skierowane do dalszego montażu.

Wycinanie laserowe charakteryzuje się również wąską szczeliną cięcia, co przekłada się na ilość ciepła, któremu poddany jest obrabiany materiał. Dzięki relatywnie niewielkiemu wpływowi temperatury na metal, ryzyko przypadkowego odkształcenia zauważalnie spada.

Skorzystaj z zaawansowanej technologii

Aby wycinanie laserowe cechowało się oczekiwaną jakością, należy spełnić pewne podstawowe warunki. Dokładne prowadzenie strumienia tnącego musi być zapewnione przez stabilną i niewrażliwą na drgania maszynę do cięcia. Urządzenie to musi również zapewniać dobrą powtarzalność ruchów roboczych, dzięki czemu wszystkie cięcia będą przebiegać w tej samej linii.

Rozwiązania technologiczne wdrożone przez firmę Vonart, umożliwiają bezbłędne wycinanie laserowe nawet najbardziej skomplikowanych elementów mebli sklepowych. Nowoczesny park maszynowy obsługiwany przez wykwalifikowany personel, owocuje produktami najwyższej jakości, które będą spełniały swoje zadania przez długie lata.

Wycinanie laserowe w poszczególnych metalach

Nasza firma korzysta z nowoczesnego lasera Esis 3015 produkcji japońskiej firmy Amada. Jego konstrukcja umożliwia precyzyjne wycinanie laserowe materiałów o maksymalnym wymiarze 1500 mm na 3000 mm i wybranej grubości dla poszczególnych surowców:

  • stal czarna – do 25 mm,
  • stal ocynkowana, galwanizowana – do 3 mm,
  • stal nierdzewna, stal kwasoodporna – do 12 mm,
  • aluminium – do 8 mm,
  • miedź – do 4 mm,
  • mosiądz – do 5 mm.

Wycinanie laserowe na zamówienie

Vonart zajmuje się laserowym wycinaniem elementów mebli sklepowych nie tylko przy realizacji standardowych projektów, lecz również zleceń indywidualnych. Tworzymy meble o najróżniejszym zastosowaniu – od regałów systemowych, gondol i gablot sklepowych, aż po regały na prasę i pocztówki.

Masz pomysł na metalowe meble sklepowe i szukasz solidnego wykonawcy, który dostarczy Ci produkt najwyższej jakości? Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi, którzy zaprezentują Ci indywidualną wycenę projektu w oparciu o powtarzalność zamówienia, wymagany czas realizacji i zakres wykonywanych prac.