Powstaje ona z arkuszy metalu, które pod wpływem cięcia i jednoczesnego prasowania blachy uzyskują kształt, umożliwiający swobodny przepływ powietrza i światła. Siatka cienko ciągniona w zależności od zastosowania jest wykonana z różnego rodzaju materiału, co pozwala na dostosowanie lekkości, wytrzymałości na warunki atmosferyczne do miejsca, w którym zostaje zaaplikowana.

Siatka cienko ciągniona to trwałość na lata

Jest ona powszechnie użytkowana przy budowie ogrodzeń na peronach, chodnikach, magazynach kolejowych oraz zagród dla zwierząt. Dzięki swojej budowie można bowiem unikać przedostania się większych obiektów do środka, nie rezygnując z dopływu powietrza oraz promieni słonecznych. Siatka cienko ciągniona jest odporna na mechaniczne uszkodzenia, dlatego jest powszechnie stosowana w miejscach, które wymagają trwałego i bezpiecznego odseparowania.

Rozwiązanie to jest również cenione za elastyczność i możliwość zastosowania nawet w trudno dostępnych miejscach. Nie bez znaczenia jest też niska cena metra siatki oraz fakt, że jest ona w pełni recyklingowana.

Siatka cienko ciągniona – zastosowanie w budownictwie

Dzięki swoim właściwościom, siatka jest powszechnie stosowana przy budowach chodników oraz przy tworzeniu osłon, którymi odpływa woda. W architekturze spełnia ona również funkcje trzymania tynków, zapewnia przyczepność materiałom wykończeniowym ścian. Nie należy zapominać również o wartościach dekoracyjnych. 

Lubiana przez projektantów wnętrz

Siatka cienko ciągniona może przybierać różne kształty, co znajduje uznanie wśród projektantów. Chętnie wykorzystują ją oni do nadawania wnętrzom eleganckiego wyglądu i wyróżniającego się stylu. Dzięki jej elastyczności można bowiem doświadczyć niekonwencjonalnego wzornictwa w architekturze miejskiej i konstrukcjach budynków.

Zastosowanie w biznesie

Siatka cienko ciągniona jest wykorzystywana również wielu branżach. Jej zalety docenili rolnicy, producenci żywności, przedsiębiorstwa transportowe oraz firmy zajmujące się ogrodnictwem.
Dowolność w zakresie rozmiarów sprawia, że jej zastosowanie rozwiązuje problemy wielu branż. Nie bez znaczenia jest również możliwość dostosowania długości siatki. Tego typu konstrukcje stały się praktycznym i tanim wsparciem dla realizacji potencjału biznesowego przedsiębiorstw.

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Vonart, aby dowiedzieć się więcej o możliwości, które daje siatka cienko ciągniona. Pomożemy dobrać właściwy stop metalu, który sprawi, że produkt będzie właściwie spełniał swoją funkcję.