Sklepy oferujące warzywa i owoce nie są reliktami przeszłości – przeciwnie, w ostatnich latach stają się coraz ważniejszymi punktami na mapie każdego osiedla. Odpowiednia aranżacja wnętrza i estetyczne meble sklepowe pomogą przemienić niepozorny warzywniak w rozpoznawalną i cenioną markę. Sprawdź, jak zaprojektować sklep warzywno-owocowy, aby zwiększyć sprzedaż przy zachowaniu funkcjonalności wyposażenia.

Czym jest nowoczesny sklep warzywno-owocowy?

Nowoczesny warzywniak przede wszystkim powinien być dobrze zaopatrzony. Wzrasta świadomość ekologiczna – coraz więcej klientów interesuje się tym, skąd pochodzi pożywienie i w jakich warunkach było hodowane. Warto zatem sięgnąć po zaopatrzenie od lokalnych dostawców, którzy przykładają wagę do zrównoważonej uprawy. Należy pamiętać również o uwzględnieniu owoców i warzyw egzotycznych takich jak awokado czy pak choy, a także nowalijek.

Kolejnym ważnym punktem jest odpowiednie oświetlenie, w którym nasz asortyment będzie wyglądał naturalne i apetycznie. Ważna jest także właściwa ekspozycja, klienci lubią znajdować produkty jednego typu leżące obok siebie np. owoce egzotyczne, włoszczyznę czy różne rodzaje jabłek. Solidne meble sklepowe, w których umieścimy jadalne rośliny, pomogą zadbać o spójną estetykę.

Plan warzywniaka, a meble sklepowe

Wyróżnia się trzy podstawowe układy regałów i wyposażenia, warto zastanowić się nad zaletami każdego z nich przed wybraniem odpowiedniego typu do własnego sklepu warzywno-owocowego:

  1. Układ rzędowy – ułatwia zatowarowanie i pozwala na optymalne wykorzystanie mebli sklepowych, najczęściej wykorzystywany jest przy planowaniu drogerii sklepów spożywczych, zabawkowych, dyskontów oraz księgarni,
  2. Układ pętlowy – determinuje drogę, jaką pokona klient od wejścia do kasy. Doskonale sprawdzi się w małej przestrzeni, dlatego powszechnie wykorzystuje się go przy projektowaniu kiosków, sklepów na stacjach benzynowych lub niewielkich sklepów spożywczych,
  3. Układ o nieograniczonym przepływie ruchu – umożliwia kreatywne wykorzystanie powierzchni. Dobrze sprawdzi się w dużych przestrzeniach sklepów odzieżowych, obuwniczych czy drogeriach.

Idealne meble sklepowe do warzywniaka, czyli jakie?

Meble sklepowe w nowoczesnym warzywniaku powinny być wykonane z drewna i metalu. Drewno doskonale współgra z proekologicznymi wartościami i dobrze prezentuje naturalne produkty. Natomiast metal zapewnia trwałość i stabilność, niezbędną do odpowiedniego eksponowania ciężkich towarów. Może zdarzyć się, że owoc czy warzywo z dna regału rozgniecie się, tworząc nieestetyczne plamy – meble sklepowe muszą być łatwe w utrzymaniu czystości. Warto również pamiętać, że projektując autorski sklep, nie musimy decydować się na regały z „masówki”. Wybierając wyposażenie na indywidualne zamówienie, stworzymy unikalną, klimatyczną kompozycję, która przyciągnie klientów.

Meble sklepowe – producent, któremu możesz zaufać

Producent mebli sklepowych Vonart tworzy regały według potrzeb klienta. Projektujemy od zera, a także adaptujemy istniejące systemy meblowe. Realizujemy zamówienia w każdych ilościach, więc jeśli chcesz doposażyć istniejący sklep – możesz zdecydować się na pojedyncze elementy. Odpowiednio dobrane meble sklepowe do warzywniaka sprawią, że klienci będą robić zakupy w komfortowych warunkach, a to z pewnością pozytywnie przełoży się na obroty. Skontaktuj się z nami – nasi specjaliście chętnie doradzą jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twojej przestrzeni.