Pomysłów na urządzenie wnętrza jest tyle, ile jego lokatorów. Ostatnimi czasy, również we Wrocławiu, można zaś dostrzec coraz większe zainteresowanie wystrojem w stylu loftowym, w którym zastosowanie znajduje blacha perforowana. Znaleźć dla niej można najróżniejsze zastosowania — od mebli i dekoracji, po wykończenie ścian czy sufitu. Czym właściwie jest blacha perforowana i dlaczego warto rozważyć jej zastosowanie w wystroju wnętrza?

Czym jest blacha perforowana? Wrocław

Blachy perforowane stanowią wyroby hutnicze, charakteryzujące się występowaniem regularnych otworów, powstałych poprzez odpowiednie cięcie laserem (Wrocław ma jeden z lepszych warsztatów umożliwiający takie zabiegi na materiałach metalowych). Cięcie to występuje w różnym zagęszczeniu, w zależności od preferencji klienta. Aby było ono dokładne, wykorzystuje się w tym celu lasery. Tak przygotowany materiał posiada walory nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne, kreując lub dopełniając oryginalny efekt wnętrza. Jego stworzenie jest możliwe dzięki usługom cięcia laserem we Wrocławiu.

Charakterystyka blachy perforowanej 

Blacha perforowana (Wrocław) nie tylko dodaje wnętrzu przemysłowego charakteru bądź akcentu, ale też realizuje wynikające z tego motywu założenia — solidności i trwałości. Blachy perforowane występują w różnych kształtach, konstrukcjach i kolorach. To, jaki wygląd ostatecznie przybiorą zależy od indywidualnych preferencji klientów, dlatego też uzyskany z ich zastosowaniem efekt może być naprawdę wyjątkowy.

Decydując się na wykorzystanie we wnętrzu blach perforowanych, wybierać można spośród różnych kształtów samych blach, np.:

  • kwadratowych, 
  • prostokątnych, 
  • owalnych.

Również perforacje występują w mnogości kształtów. Mogą być one:

  • okrągłe,
  • kwadratowe,
  • prostokątne,
  • podłużne,
  • sześciokątne,
  • niestandardowe.

Blacha perforowana (Wrocław) jako element wystroju wnętrz

Elementy wystroju z blachy perforowanej świetnie sprawdzą się w przestrzeniach w stylu industrialnym. Będą stanowiły też ciekawy sposób przełamania innych stylistyk. Wpływa na to nie tylko dobór surowego materiału, ale również oryginalne wzornictwo oraz operowanie światłem i cieniem, które można dowolnie kreować z zastosowaniem odpowiednio przyciętych blach.

Blacha perforowana może zostać wykorzystana do produkcji mebli. Uzyskane w ten sposób szafy, stoły, półki czy regały nie tylko posłużą latami, ale też nadadzą wnętrzu charakteru. Blacha perforowana (Wrocław) sprawdza się idealnie w zestawieniu z drewnem, szkłem i kamieniem, a ilość kompozycji możliwych do wykreowania z ich wykorzystaniem jest niemal nieograniczona.

Co więcej, blacha perforowana może stanowić ciekawe rozwiązanie wnętrzarskie w formie oryginalnych parawanów i ścianek działowych. Nie zamykając zupełnie przestrzeni, pozwalają one ją wyodrębnić, przy okazji tworząc ciekawe zjawiska optyczne.

Nawiązując do tych ostatnich, trudno nie wspomnieć o zastosowaniu blach perforowanych przy produkcji lamp, które nadają wnętrzu niepowtarzalnej atmosfery.

Podsumowując, blacha perforowana to rozwiązanie trwałe i bardzo uniwersalne. Jej zastosowanie i ostateczny kształt ogranicza jedynie wyobraźnia. Jeśli chcesz urozmaicić swoje wnętrze lub zrealizować inny projekt przy użyciu ciekawego materiału, skontaktuj się z nami. Chętnie opowiemy Ci o naszej ofercie, do której zalicza się też cięcie laserem. Wrocław to nasza siedziba, szukaj nas przy ul. Fabrycznej 10.