Efektywna praca polegająca na pakowaniu jest możliwa tylko wtedy, gdy pracownicy mają dostęp do profesjonalnego sprzętu i mogą korzystać z mebli dostosowanych do ich potrzeb. Istotną rolę odgrywają tutaj stoły do pakowania paczek. Czym należy się kierować przy szukaniu idealnego mebla, który pozwoli zoptymalizować proces pakowania?

Stoły do pakowania paczek – praktyczny rodzaj blatu

W zależności od potrzeb firmy i tego, czy paczki są zazwyczaj małych, czy dużych rozmiarów, inne będą blaty stołów. Owijanie większych obiektów taśmą, folią lub wstążką może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli są ciężkie i przesuwanie ich sprawia trudność. Rozwiązaniem może być blat z obrotowymi elementami. Z jego pomocą pakowanie paczki będzie o wiele prostsze. Pracownik nie będzie musiał sam obracać przedmiotu o dużej wadze – wystarczy, że umieści go na środku ruchomej części blatu i będzie go obracał.

Natomiast jeśli firma zazwyczaj zajmuje się małymi lub średnimi paczkami, a jedynie od czasu do czasu pakuje duże towary, najlepiej zaopatrzyć się w stoły do pakowania paczek o średniej wielkości, z wysuwanym przedłużeniem blatu. To funkcjonalne modele, których powierzchnię można zwiększyć w zależności od aktualnych potrzeb.

Półki i szuflady na narzędzia oraz inne potrzebne przedmioty

Praca na stanowisku pakującego wymaga korzystania z wielu przyrządów, do których trzeba mieć łatwy dostęp. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy stół jest wyposażony w odpowiednią ilość półek i szuflad. Warto zdecydować się na mebel, którego konstrukcja od początku składa się z wielu takich elementów lub pozwala je później zamontować, gdyby zaszła taka potrzeba.

Niektóre stoły do pakowania paczek pozwalają nie tylko na dodawanie półek, ale też na zmianę ich wysokości – tego typu meble są idealne, jeśli nie wiadomo, jak duże paczki będą pakowane w danym okresie. Stanowią też ułatwienie dla pracowników, którzy mogą dostosować wysokość i ułożenie elementów stołu do własnych potrzeb.

Miejsce na rolkę do papieru lub folii

Wszystkie stoły do pakowania paczek są wyposażone w rolki do papieru, ale szukając mebla dla swojej firmy, warto zwrócić uwagę na jej umiejscowienie. W niektórych stołach rolka jest umocowana nad blatem, istnieje też możliwość ustawienia jej z boku, a nawet na blacie. Jeśli firma chce korzystać z kilku opcji jednocześnie (np. z wałka do folii bąbelkowej oraz do papieru pakownego) również istnieje taka możliwość. Najlepiej zastanowić się, jaki sposób pakowania jest najwygodniejszy, biorąc pod uwagę wielkość i rodzaj towarów. Na tej podstawie można zadecydować, ile rolek jest potrzebnych oraz jaki sposób sięgania po materiały jest najbardziej komfortowy.

Warto zwrócić uwagę szczególnie na te stoły do pakowania paczek, w których rolka jest przymocowana do perforowanej ścianki. To rozwiązanie umożliwia regulację jej wysokości, w zależności od tego, jak duże przedmioty są pakowane i pozwala wybrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb pakującego.

 

Stół na kółkach czy standardowy?

Zazwyczaj stoły do pakowania paczek mają zwykłe nogi, pozbawione kół. To rozwiązanie jest praktyczne, kiedy sklep albo hurtownia ma określone stanowisko pracy pakującego i nie ma potrzeby częstego przenoszenia mebla. Ponadto takie meble są bardzo stabilne, co również przemawia na ich korzyść. Niektóre firmy mogą jednak potrzebować stołów, które da się szybko i bez większego wysiłku przenosić, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Wtedy najlepiej wybrać stół na kółkach. W Vonart możemy przygotować projekt takiego stołu i zająć się jego wykonaniem.

 

Nie jesteś pewien, jakie stoły do pakowania paczek sprawdzą się w Twojej firmie? Skonsultuj z nami projekt mebli lub zleć nam jego opracowanie. Opierając się na potrzebach przedsiębiorstwa, stworzymy dla Ciebie rozwiązanie, które na pewno będzie funkcjonalne i można będzie z niego korzystać przez wiele lat.