Shopfitting to termin pochodzący z języka angielskiego, który już na stałe wpisał się w polski słownik osób zajmujących się sprzedażą stacjonarną. Shopfitting to w dużym skrócie metody aranżacji sklepu, które mają wpływ na postrzeganie danej marki przez klienta. Na shopfitting składa się wiele elementów, między innymi sposób jego umeblowania. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

Jak shopfitting wpływa na markę i sprzedaż?

Dopasowana, ergonomiczna i praktyczna aranżacja sklepu, bez względu na jego wielkość, to niezwykle ważny aspekt. Niestety wielu przedsiębiorców wciąż nie docenia możliwości, jakie daje shopfitting. Właściciele wydają duże sumy na kampanie w internecie lub w mediach drukowanych, tymczasem specjaliści coraz częściej mówią o tym, jak dużą moc sprzedażową ma zindywidualizowany koncept wnętrza danego sklepu. Według nich, każdy szczegół i najmniejszy detal ma ogromne znaczenia. W związku z tym aranżacja sklepu, powinna być traktowana jako podstawowy i nieodłączny element marketingu firmy.

Na co zwrócić uwagę projektując wnętrze sklepu?

Przy wyborze mebli sklepowych przede wszystkim bardzo ważny jest towar, jaki chcemy wyeksponować na półkach. Asortyment sklepu, bez względu na to, czy jest to odzież, artykuły spożywcze, czy alkohol musi być efektownie wyeksponowany, a klient powinien mieć do niego bezproblemowy dostęp. Sklep powinien być podzielony na strefy. 

W przypadku stoiska odzieżowego to dość oczywiste: należy wydzielić część z ubraniami damskimi, kolejną z odzieżą dla mężczyzn oraz dla dzieci. Jednak projektując wnętrze sklepu z winem, shopfitting staje się większym wyzwaniem. Warto zastanowić się, czy klientom, do których chcemy dotrzeć, zależy bardziej na cenie, czy raczej na jakości trunku. Zwykły podział na tanie-drogie i czerwone-białe może się nie sprawdzić w przypadku osób, które chcą wybierać spośród win pochodzących z określonego regionu Francji lub szukających konkretnych szczepów winogron.

Aranżacja sklepu

Precyzyjne i przemyślane wyposażenie sklepu, ustawienie mebli, lady, stanowiska kasjerskiego oraz zapewnienie klientowi komfortowych warunków do zakupów stanowi dużą część sukcesu przedsięwzięcia. Do tego nie można zapomnieć o jakości wykonania mebli i ich wyglądzie. 

Marka Vonart od wielu lat dostarcza klientom różnych branż najwyższej klasy meble użytkowe. Wszystkie nasze produkty tworzymy z dbałością o szczegóły i z najlepszych dostępnych materiałów. Nasi projektanci, w oparciu o potrzeby i możliwości klientów, zaprojektują i wykonają trwałe i doskonale wyglądające we wnętrzu meble. Marka Vonart oferuje wykonawstwo różnego rodzaju regałów, stołów, gondoli sklepowych, lad kasjerskich, krzeseł, a także nietypowych mebli zgodnych z projektem i wizją klienta.

Jeśli chcesz zaaranżować swój sklep czy stoisko z elektroniką zgodnie z zasadami shopfittingu, koniecznie zapoznaj się z oferta marki Vonart. Nasi specjaliści chętnie pomogą zaprojektować funkcjonalne, praktyczne i wyjątkowo piękne meble do Twojego wnętrza.