Shopfitting to termin, który od lat funkcjonuje na zachodzie, a powoli wkracza również na Polski rynek miejsc usługowych. W dużym skrócie mianem tym określa się wpływ projektanta i producenta wnętrz lokali na odbiór produktów przez klientów. Spójne, przyciągające wzrok i solidne – takie powinno być właściwe wyposażenie sklepów. Wrocław wybiera aranżacje, które podkręcają sprzedaż, poznaj techniki shopfittingu i zwiększ swoją konkurencyjność.

 

Wyposażenie sklepów: Wrocław wie, jak shopfitting wpływa na odbiór marki

W czasach, kiedy większość sprzedaży przenosi się do internetu, jeszcze ważniejsze staje się właściwe zaprojektowanie przestrzeni komercyjnej sklepu stacjonarnego. To właśnie atrakcyjna, niebanalna aranżacja jest w stanie zachęcić klienta do odwiedzin w placówce. Shopfitting zajmuje się dopasowaniem projektu do potrzeb konsumentów, aby końcowa realizacja wyróżniała się ergonomią, praktycznością i spójnym designem.

Wielu właścicieli lokali usługowych koncertuje się na reklamie outdoorowej i marketingu internetowym, a tymczasem jednym z filarów współczesnych działań marketingowych powinno być również odpowiednie wyposażenie sklepów. Wrocław to miasto o wysokiej konkurencyjności i miejsce wielu prężnie działających biznesów, dlatego warto zainwestować w solidne i niebanalne meble, które pozwolą przyciągnąć nowych klientów.

 

Wyposażenie sklepów – na co zwrócić uwagę projektując wnętrze lokalu?

1. Układ i wielkość pomieszczenia

Shopfitting zakłada ustawienie mebli i innych elementów aranżacyjnych w sposób przemyślany, sprzyjający zakupom w komfortowych warunkach. Do wyboru właścicieli sklepów pozostają takie układy jak: pętlowy, rzędowy czy o nieograniczonej ścieżce zakupowej. Pierwszy wykorzystywany jest głównie na stacjach benzynowych i w małych kioskach, dwa ostatnie świetnie się sprawdzą w butikach o większej powierzchni.

2. Surowce, z jakich wykonano meble

Najlepiej sprawdzą się materiały naturalne, zgodne z rosnącą na popularności ideą ekologii. Surowy i minimalistyczny charakter szkła hartowanego, drewna czy metalu nie odciągnie ponadto uwagi klientów od oferowanego asortymentu. Warto również postawić na różnorodność i maksymalne wykorzystanie przestrzeni – gondole sklepowe, stół szwedzki czy podwieszane półki to podstawowe wyposażenie sklepów. Wrocław doceni przemyślany shopfitting.

 

Wyposażenie sklepów – Wrocław i okolice sięgają po usługi firmy Vonart

Chcesz zamówić solidne i oryginalne wyposażenie sklepów we Wrocławiu? Sięgnij po usługi firmy Vonart. Specjaliści zaprojektują Twój lokal zgodnie ze sprawdzonymi wytycznymi Shopfittingu, co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie sprzedaży i zaufanie klientów do Twojej marki. Już dziś wejdź na stronę przedsiębiorstwa i zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami.