Start nowego biznesu zawsze wiąże się z dużym stresem i niepewnością. Jednakże, dzięki właściwemu przygotowaniu, obawy mogą szybko zmienić się w ekscytację i entuzjastyczne oczekiwanie. Dowiedz się, jak powinno wyglądać projektowanie mebli sklepowych do salonu muzycznego i w jaki sposób zaaranżować wyjątkową przestrzeń, która wyróżni lokal na tle konkurencji.

 

Projektowanie mebli sklepowych do lokalu z instrumentami muzycznymi

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, jakie instrumenty muzyczne chcemy oferować klientom i na jakim charakterze lokalu nam zależy. W krajach zachodnich coraz większą popularnością cieszą się lokalne, klimatyczne salony, które proponują zarówno instrumenty od renomowanych, światowych marek, jak i przyrządy do grania pochodzące z drugiego obiegu. Takie rozwiązanie sprawia, że sklep staje się przestrzenią wymiany, wielu spontanicznych rozmów oraz spotkań, a to z kolei przekłada się na większą liczbę klientów.

Audiofile i entuzjaści gry na instrumentach lubią dokładnie przetestować sprzęt przed zakupem, dlatego ważne jest, by stworzyć im komfortowe warunki. Zadbajmy o jasne, ciepłe oświetlenie oraz odpowiednie wygłuszenie pomieszczenia. Projektowanie mebli sklepowych do salonu muzycznego można rozpocząć od wybrania planu sklepu, jeżeli zamierzamy oferować instrumenty wielkogabarytowe, najlepszym wyborem będzie układ o nieograniczonym przepływie ruchu, który zapewni:

  • możliwość swobodnego przemieszczania się po alejkach,
  • wygodne prezentowanie produktów premium lub w promocyjnych cenach dzięki stołom ekspozycyjnym,
  • łatwe strefowanie asortymentu, czyli dzielenie produktów na poszczególne kategorie np. gitary, wzmacniacze, struny i syntezatory gitarowe obok siebie,
  • dużo przestrzeni na niebanalne, kreatywne rozwiązania i łączenie różnych kreatywnych projektów mebli sklepowych.

 

Producent mebli sklepowych Vonart zapewnia trwałość na lata

Nawet audiofile są wzrokowcami, dlatego warto stworzyć przestrzeń handlową sklepu muzycznego, która będzie atrakcyjna wizualnie i stanie się znakiem rozpoznawczym marki. Ciężkie instrumenty oraz wzmacniacze wymagają solidnych regałów o dużym udźwigu. Trwałość na lata zapewnią półki i stoły ekspozycyjne wykonane z najwyższej jakości surowców, takich jak:

  • drewno,
  • stal,
  • szkło hartowane,
  • metale szlachetne jak miedź i mosiądz,
  • kamień.

 

Producent mebli sklepowych Vonart dopasowuje rozwiązania do wymagań branży i tworzy wyposażenie, które służy przez długie lata. Nasi specjaliści zajmują się nie tylko projektowaniem mebli sklepowych, ale również produkcją regałów we własnej fabryce, a także szybkim i precyzyjnym montażem w salonie. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące aranżacji wnętrza lokalu usługowego, skorzystaj z formularza kontaktowego – z nasza pomocą Twój biznes błyskawicznie wyróżni się na tle konkurencji.