Metal nie bez powodu od zawsze kojarzony jest z trwałością i solidnością. Wykonane z tego materiału meble i dodatki odznaczają się odpornością na działanie czynników zewnętrznych i gwarantują bezpieczeństwo. Sprawdź, jak wygląda produkcja elementów metalowych i gdzie mogą znaleźć swoje zastosowanie.

 

Jakie sektory korzystają z produkcji elementów metalowych?

Produkcja elementów metalowych jest przydatna wszędzie tam, gdzie liczy się niezawodność i duża wytrzymałość konstrukcji, m.in. w:

  • branży energetycznej oraz oświetleniowej,
  • górnictwie i hutnictwie,
  • przemyśle spawalniczym i budowlanym,
  • w telekomunikacji,
  • służbie zdrowia,
  • na kolei.

Coraz częściej surowiec ten wykorzystywany jest również podczas aranżowania przestrzeni usługowych, np. różnego rodzaju sklepów, restauracji czy salonów beauty. Rosnącym powodzeniem cieszą się elementy wyposażenia i dodatki w stylu loftowym, a więc wykonane ze szkła, drewna i metalu. Masz swój własny lokal? Być może zainteresują cię takie konstrukcje, jak:

  • blacha perforowana – oryginalna dekoracja służąca do wykończenia ścian lub sufitu, w otworach można zamontować doniczki z roślinami. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie tej konstrukcji jako parawanu do wyznaczenia stref i podzielenia przestrzeni,
  • wycinane laserowo wieszaki, rączki szuflad lub elementy do mebli,
  • gondola sklepowa z metalu – element ten urozmaici sale handlową i pozwoli wyróżnić produkty na promocji czy towary premium.

 

Produkcja elementów metalowych – jak to robimy?

W przedsiębiorstwie Vonart zajmujemy się produkcją elementów metalowych zarówno w seriach, jak i pojedynczych konstrukcji. Projekty są realizowane w naszej nowoczesnej fabryce mebli. Dysponujemy między innymi wykrawarką laserową japońskiej firmy Arad. Narzędzie to pozwala na niezwykle precyzyjne cięcia i grawerowanie, również na cienkich blachach.

Dzięki szczegółowemu wykrojowi, uzyskujemy idealnie pasujące do siebie półki i regały, co z kolei ułatwia zachowanie higieny – pomiędzy łączeniami nie tworzą się szpary zbierające kurz i zanieczyszczenia.

 

Produkcja elementów metalowych – postaw na doświadczenie firmy Vonart

Prowadzisz punkt usługowy i chciałbyś odmienić charakter Twojej przestrzeni? A może dopiero otwierasz lokal komercyjny i nie wiesz, jak zaaranżować wnętrze by wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć gości?

Zgłoś się do specjalistów z firmy Vonart – od 1990 roku nieustannie modernizujemy i rozbudowujemy swoją ofertę, by spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wspólnie stworzymy spójną i oryginalną aranżację, która będzie Ci służyła przez wiele nadchodzących lat.