Meble do sklepu spożywczego mają zazwyczaj jedną funkcję: wyeksponować towar i zachęcić klienta do zakupu danego produktu. Niektórzy właściciele sklepów zastanawiają się nad kupnem mebli używanych, ale nie jest to optymalne rozwiązanie z wielu powodów. Meble od różnych producentów nie będą wyglądać estetycznie, a czasem nie będą mogły spełniać swoich podstawowych funkcji i szybko ulegną zużyciu. Na co więc zwracać uwagę, wybierając meble do sklepu spożywczego?

 

Urządzanie sklepu spożywczego: jakie meble będą potrzebne?

Kwestią o niebagatelnym znaczeniu w każdym sklepie jest zagospodarowanie przestrzeni. Nawet w lokalach o małej powierzchni meble do sklepu spożywczego należy ustawić w taki sposób, aby klienci mogli swobodnie poruszać się po lokalu.

Produkty, na których sprzedaży właścicielowi sklepu najbardziej zależy, powinny zostać umieszczone na wysokości wzroku klienta. Przekąski i inne towary mniejszego rozmiaru warto natomiast umieszczać przy kasie sklepowej. Stoiska z pieczywem powinny znajdować się już przy samym wejściu do sklepu, aby klienci zachęceni atrakcyjnym zapachem produktów kupowali ich więcej, a przynajmniej rozważyli ich kupno po samym wejściu do sklepu.

 

Projektowanie sklepu spożywczego i odpowiedni dobór mebli

Odpowiednio dobrane meble do sklepu spożywczego pozwalają na prawidłowe rozłożenie towaru. Jest to niezwykle istotna kwestia, ale nie można zapominać o stylistyce całego sklepu. Odpowiednie dekoracje muszą zostać umieszczone w strategicznych miejscach sklepu, nie mogą jednak swoją oryginalnością przesłaniać produktów sprzedawanych w sklepie, bo to z ich sprzedaży pochodzi cały zysk.

Dekoracje mają więc zachęcać do zakupów. Soczyste i świeże owoce czy warzywa powinny zostać odpowiednio wyeksponowane, najlepiej na wysepce w środkowej części sklepu. Wówczas klient częściej sięgnie po taki produkt niż w sytuacji, w której produkty zostaną umieszczone w dalszej części sklepu.

Meble do sklepu spożywczego powinny również wyglądać estetycznie, dlatego warto kupować je od uznanych producentów. Odpowiedni styl, jakościowe materiały, prawidłowe ich rozmieszczenie oraz strategiczne rozłożenie produktów na półkach to wszystko jest kluczem do osiągnięcia sukcesu na rynku.

 

Gdzie kupować meble do sklepu spożywczego?

Odpowiednie meble można oczywiście kupić w sieciówce lub postawić na meble używane, ale nie jest to dobry pomysł. Współpraca z Vonart pozwala na kupno wszystkich potrzebnych akcesoriów w jednym miejscu. Stawiamy na jakość, nowatorskie i efektywne rozwiązania, a także na coś, czego nie znajdzie się u każdego producenta: pasję, zaangażowanie i podążanie za aktualnymi trendami i zasadami urządzania przestrzeni komercyjnych. Decydując się na meble do sklepu spożywczego Vonart możesz mieć pewność, że przygotujemy dla Ciebie najlepszy projekt i wykonanie.