Meblując sklep z kosmetykami, trzeba mieć na uwadze zarówno walory estetyczne, jak i użytkowe aranżowanej przestrzeni. Wnętrze lokalu powinno zachęcać do ponownych odwiedzin, a układ półek umożliwiać bezproblemowe odszukanie potrzebnych produktów. Jakie meble będą najlepsze do sklepu z kosmetykami? Na co zwracać uwagę, planując ich zakup i ustawienie?

 

Jakie meble są potrzebne w sklepie sprzedającym kosmetyki?

Dobrym wyborem do drogerii czy perfumerii są regały metalowe z lustrem. Dzięki nim klienci mogą sprawdzić, jak wyglądają w danym odcieniu szminki czy podkładu. Wspomniany typ wyposażenia najlepiej nadaje się do eksponowania produktów do makijażu.

Regały z półkami i gondole wolnostojące to kolejne praktyczne meble do sklepu z kosmetykami. Pomieszczą butelki, słoiczki, pudełka, kostki mydła i inne produkty znajdujące się w ofercie.  Można wygodnie prezentować na nich różne marki produktów i dzielić je na poszczególne półki cenowe.

W sklepie z kosmetykami przydadzą się także lady sklepowe, meble zakasowe oraz stoły ekspozycyjne. Te ostatnie pozwalają zwrócić uwagę na promocje albo produkty do zakupów impulsywnych. Elegancką oprawą dla flakoników perfum będą z kolei szklane gabloty.

 

Meble do sklepu z kosmetykami – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Meble drogeryjne powinny wytrzymywać spore obciążenia i być wykonane z trwałych, estetycznych materiałów takich jak metal, drewno czy szkło. Warto, by miały minimalistyczny design i stonowaną kolorystykę nieodwracającą uwagi od sprzedawanych kosmetyków, zwykle opakowanych w wielobarwne słoiczki i tubki. Wielkość i rodzaj sprzętów należy dostosować do metrażu lokalu i rodzaju asortymentu.

Dobrze, gdy meble do sklepu z kosmetykami mają zróżnicowaną głębokość półek. Na płytszych najlepiej eksponuje się drobne produkty, a głębsze pomieszczą towary o większych gabarytach i masie. Praktycznym uzupełnieniem wyposażenia sklepu, pełniącym funkcję łatwo dostępnego magazynu na kosmetyki, będą szuflady zamontowane w cokołach mebli.

 

Jak ustawić meble w sklepie z kosmetykami?

Meble w sklepie z kosmetykami powinny być ustawione tak, by klienci mieli jak najlepszy dostęp do produktów i miejsce do swobodnego poruszania się między półkami. Regały można zamontować przy ścianach albo wyznaczyć z ich pomocą tematyczne alejki.

Dobierając meble do sklepu z kosmetykami, warto kierować się estetyką, trwałością i funkcjonalnością poszczególnych elementów wyposażenia. Regały, gabloty, stoły ekspozycyjne i inne sprzęty powinny prezentować asortyment w sposób zachęcający do zakupu, ułatwiać odszukiwanie potrzebnych produktów i współtworzyć w lokalu atmosferę spokoju i harmonii.

 

Szukasz mebli do sklepu z kosmetykami?

Sięgnij po usługi firmy Vonart. Nasi specjaliści dobiorą odpowiednie systemy mebli tak, by klienci mogli w jak najwygodniejszy sposób robić zakupy i chętnie wracali do Twojej drogerii. Warto podkreślić, że każdym zamówieniem zajmujemy się w sposób całościowy – od projektu po montaż aranżacji w lokalu. Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i uzyj formularza kontaktowego.