Sklep z biżuterią, który zachęca do odwiedzin, powinien być zaaranżowany w eleganckim, wytwornym stylu. Każdy element wyposażenia musi podkreślać wartość i ekskluzywny charakter sprzedawanych przedmiotów. Jak umeblować sklep jubilerski, by jak najlepiej udało się wyeksponować urodę pierścionków, zegarków i innych luksusowych przedmiotów?

 

Jakie meble są potrzebne w sklepie z biżuterią?

Sprzedawana biżuteria musi zostać zaprezentowana tak, by klienci mogli dokładnie ją obejrzeć, a zarazem zabezpieczona przed kradzieżą. Meblami najlepiej nadającymi się do salonów jubilerskich są gabloty sklepowe i lady przeszklone. Szkło chroni wartościowe przedmioty i umożliwia ich swobodne oglądanie.

Gabloty przeznaczone do sklepów z biżuterią to najczęściej meble wysokie i kilkupoziomowe. Lady do salonów jubilerskich są niższe niż gablotki i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą.

 

Meble do sklepu z biżuterią – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Wybierając meble do sklepu z biżuterią, warto decydować się na sprzęty wykonane z materiałów o wysokiej jakości, będące elegancką oprawą dla wyrobów z metali i kamieni szlachetnych. Pożądana jest duża ilość przeszklonych powierzchni. Dzięki nim luksusowe produkty, również te bardzo drobne i delikatne, pozostają dobrze widoczne. Pozostałe elementy mebli mogą być wykonane z trwałych materiałów takich jak nierdzewny metal, drewno czy laminat HPL.

Wielkość sprzętów oraz ich liczbę trzeba dostosować do powierzchni lokalu. W przypadku mebli do sklepu z biżuterią nie należy przesadzać z liczbą półek. Zbyt wiele poziomów w gablocie daje przytłaczający efekt, co może utrudniać klientowi podjęcie decyzji.

Dobrze, gdy meble do sklepu z biżuterią są wyposażone w system oświetleniowy pozwalający jeszcze lepiej wyeksponować pierścionki, bransoletki i inne ekskluzywne ozdoby. Przydatna okaże się możliwość sterowania natężeniem i barwą światła.

 

Jakie meble do sklepu z biżuterią wybrać, by jak najlepiej zaprezentować asortyment?

W sklepach z biżuterią gabloty ustawia się zwykle wzdłuż ścian i przy oknach, aby mogły przyciągać klientów do wnętrza lokalu i pozwalały na wygodne poruszanie się między poszczególnymi częściami ekspozycji. W rogach pomieszczeń można zamontować specjalne regały narożne, a w centrum powinny znajdować się przeszklone stoły ekspozycyjne i lady.

Wygląd i jakość wyposażenia sklepu z biżuterią muszą współgrać z luksusowym charakterem sprzedawanych przedmiotów. Meblując lokal, warto kłaść nacisk na właściwe skomponowanie i oświetlenie ekspozycji, nie zapominając o solidnym zabezpieczeniu produktów.

Masz dodatkowe pytania lub chciałbyś zamówić oryginalne i trwale meble do sklepu z biżuterią robione na zamówienie? Skontaktuj się ze specjalistami Vonart – od lat tworzymy niebanalne aranżacje lokali usługowych oraz sklepów.