Meble do salonu optycznego nie muszą być nudne i spełniać wyłącznie podstawowej roli ekspozycyjnej. Wyposażenie może bowiem tworzyć spójną całość i skłaniający do zakupów klimat. Oryginalny styl wnętrza przyciągnie więcej klientów, którzy zdecydowanie chętniej będą spędzać czas w nowoczesnym salonie optycznym. Sprawdź, jakie meble wybrać, aby stworzyć niebanalną przestrzeń, sprzyjającą zakupom. 

Meble do salonów optycznych – na co warto zwrócić uwagę? 

Meble do salonu optycznego powinny być spójne z całościową strategią marki sklepu. Kluczem do sukcesu w handlu jest jednak zwykle niepowtarzalność – jeśli więc nie opracowałeś jeszcze strategii marketingowej, staraj się po prostu wyróżnić.

Meble do salonu optycznego w stylu loftowym? Czemu nie!

Zrezygnuj z nudnych, sztampowych propozycji. Nie powielaj schematów, lecz postaw na rozwiązania, które wyróżnią Twój salon na tle konkurencji. Meble mogą być utrzymane np. w stylu loftowym, który od lat utrzymuje się w trendach i daje szereg możliwości aranżacyjnych. Umeblowanie w tym klimacie powinno wykorzystywać materiały naturalne: drewno, metal i szkło. Dzięki zabudowanym szklanym regałom w stylu loftowym, okulary będziesz mógł nadal przechowywać w dedykowanych witrynach, aby nie osiadał na nich kurz, a przy tym wykorzystasz ciekawe rozwiązania wnętrzarskie. 

Twoi klienci mogą siadać na specjalnych krzesłach z giętej stali lub taboretach z drewnianym siedziskiem, osadzonym na metalowej podstawie. Wszelkie formalności możesz załatwiać zaś przy masywnym biurku, z dębowym blatem. W salonie optycznym nie może oczywiście zabraknąć również dodatków w postaci luster. Postaw na duże propozycje zamknięte w metalowych, czarnych ramach. Takie rozwiązanie podkreśli industrialny charakter Twojego wnętrza. 

Zadbaj także o wysokiej jakości oświetlenie. Oprócz sufitowego oświetlenia punktowego w kolorze białym, dzięki któremu Twoi klienci będą mogli dokładnie zobaczyć, jak prezentują się w nowych okularach, postaw także na lampy z metalowymi kloszami lub propozycje, w których głównym elementem dekoracyjnym będą żarówki zawieszone na grubych kablach. 

Gdzie kupić meble do salonu optycznego?

Jeśli chcesz kupić meble do salonu optycznego, które w stu procentach spełnią Twoje oczekiwania i które wpiszą się w wybrany przez Ciebie styl, skorzystaj z pomocy profesjonalistów wykonujących meble na zamówienie. Dzięki temu zyskasz pewność, iż będą to unikalne propozycje, zgodne z Twoim pomysłem, projektem i całą aranżacją. 

Vonart od lat specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług z zakresu projektowania i realizowania zamówień obejmujących wnętrza sklepowe. Dostosowujemy się do oczekiwań swoich klientów, monitorujemy bieżące trendy i zmieniające się tendencje rynkowe, dlatego zawsze jesteśmy na bieżąco z zasadami urządzania przestrzeni komercyjnych. Zadzwoń i przekonaj się.