Minimalistyczne meble z metalu cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób szukających oryginalnych akcesoriów. Stalowe konstrukcje projektowane są przez naszych fachowców z dbałością o najmniejsze detale – klient zyskuje więc pewność, że utrzymają się one w nienagannej kondycji przez długie lata. Warto jednak pamiętać, że pomimo solidnego wykonania, akcesoria ze stali potrzebują regularnej konserwacji. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak czyścić meble metalowe.

Cięcie laserem w metalu – czym się cechuje?

Charakterystyczne meble ze stali wykorzystywane są najczęściej w lokalach usługowych i przemyśle. Konstrukcje wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością – są one wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości.

Jak wygląda proces projektowania mebli sklepowych z metalu? Nasi specjaliści wykonują instalacje poprzez cięcie laserem, które charakteryzują m.in. minimalna deformacja, czyste i prostopadłe krawędzie, mała strefa wpływu ciepła oraz niewielkie nierówności powierzchni rozdzielenia.

Co więcej, konstrukcje mogą zostać wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak stal czarna, miedź, mosiądz lub aluminium.

Jak czyścić meble ze stali? Sprawdzone sposoby

Czyszczenie metalowych mebli nie należy do trudnych zadań – podczas ich konserwacji należy pamiętać przede wszystkim o regularności. Do usunięcia nalotów i kurzu wystarczy wyłącznie szmatka z mikrofibry. W przypadku nieco bardziej problematycznych zabrudzeń należy przetrzeć mebel zwilżoną ścierką. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne preparaty do kompleksowego oczyszczenia mebli, które pomogą Ci usunąć m.in. rdzawe plamki.

Zastanawiasz się, jak czyścić meble ze stali nierdzewnej, aby uniknąć pojawienia się nieestetycznych przebarwień? Konstrukcje należy trzymać w suchych pomieszczeniach, z dala od stałych źródeł wilgoci. Warto pamiętać, że nie powinny być one również narażane na kontakt z mokrymi przedmiotami, np. ścierką lub mopem.

Szukasz nowoczesnych mebli z metalu, które są łatwe w konserwacji? Sprawdź ofertę firmy Vonart

Biurka, regały, gabloty, witryny sklepowe – nasi specjaliści oferują różnorodne systemy meblowe, które w całości dopasowywane są do potrzeb klientów. Wiesz już, jak czyścić meble ze stali, ale nadal wahasz się nad ich zakupem? Stalowe dodatki posiadają liczne zalety – są trwałe, modne, a ich konserwacja nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Skontaktuj się z naszymi doradcami i poznaj pełną specyfikację minimalistycznych mebli z metalu.