Meble sklepowe – jak wybrać wyposażenie sklepu ?

Meble sklepowe – regały i konstrukcje umożliwiające ekspozycję i magazynowanie towaru w obrębie wnętrz komercyjnych. Taka definicja tego zagadnienia określa dwie podstawowe funkcje, jakie spełniać powinny wybrane do Twojego sklepu meble. Poniższy artykuł traktuje o temacie nieco szerzej i pozwoli na fachową ocenę dostępnej na rynku oferty mebli i wyposażenia do sklepów.

Jakie istnieją rodzaje mebli sklepowych ?

Podstawowy podział mebli sklepowych, z punktu widzenia producenta takich rozwiązań wynika z rodzaju prowadzonego przez zamawiającego biznesu. Sieci handlowe prowadzące wiele lokali pod taką samą marką decydują się najczęściej na rozwiązania systemowe, natomiast autorskie koncepty oczekują rozwiązań nietypowych, na zamówienie.

Systemowe meble sklepowe

System mebli sklepowych to nic innego jak zespół elementów np. regałów, gondol, modułów kasowych, półek i zawieszek, kompatybilnych ze sobą. Kompatybilność elementów polega na dowolnej aranżacji poszczególnych składowych mebla w obrębie danego systemu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet praktycznych takich jak np. :

  • usystematyzowany katalog elementów
  • łatwy i jasny proces zamówienia i realizacji
  • możliwość przerzucania elementów meblowych pomiędzy różnymi lokalizacjami siecii
  • możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni w obrębie sklepu

Do minusów zastosowania rozwiązań systemowych mogą należeć:

  • minima logistyczne
  • niska elastyczność dostawców
  • trudności w aranżacji lokali niewymiarowych

Zindywidualizowane meble systemowe – oferta Vonart

Przedsiębiorstwo Vonart oferuje meble systemowe tworzone według potrzeb zamawiającego. Tworzymy od zera i adaptujemy istniejące systemy meblowe.

  • realizujemy zamówienia w każdych ilościach, także pojedyncze sztuki
  • charakteryzujemy się wysoką elastycznością i otwartością na zmiany i modyfikacje systemów
  • oferujemy w obrębie systemów regały i meble wynikowe, pozwalające na aranżację lokali o nietypowych rozkładach i wymiarach

Meble sklepowe na zamówienie

Przedsiębiorstwo Vonart jest właścicielem marki Icon Concept Design specjalizującej się w projektowaniu i dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla wnętrz komercyjnych. W ofercie Icon Concept znajdują się m.in.:

W Icon Concept skupiamy się na designie – tworzeniu mebli pięknych i funkcjonalnych, charakteryzujących się najwyższą jakością wykonania.

Dowiedz się więcej

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami koniecznie – office@vonart.com.pl

Aby dowiedzieć się jak zaprojektować idealny sklep – przeczytaj nasz wpis na ten temat tutaj.