Meble sklepowe mają za zadanie odpowiednio wyeksponować towar, a tym samym zachęcić potencjalnego klienta do zakupu danego produktu. Wielu właścicieli sklepów, zwłaszcza na początku swojej drogi, szuka oszczędności, często decydując się na zakup mebli używanych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ regały od różnych producentów nie tylko mogą wyglądać nieestetycznie, ale będą także niefunkcjonalne. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli sklepowych.

Meble sklepowe – sprawdzony producent

W każdym lokalu handlowym czy usługowym niezwykle ważna jest spójna stylistyka. Dlatego warto, przy wyborze mebli sklepowych, poprosić o radę specjalistów. Marka Vonart od 30 lat zajmuje się produkcją wyjątkowych, eleganckich i trwałych mebli, które sprawdzą się zarówno w sklepie spożywczym, jak i odzieżowym. Nasi projektanci z chęcią pomogą Ci zaplanować ustawienie regałów, gondoli sklepowych oraz zaproponują wygodne i praktyczne rozwiązania ułatwiające pracę obsługi i kasjerów, a także zapewniające komfort Twoim klientom.

Idealne meble sklepowe, czyli jak urządzić sklep spożywczy

Bardzo ważnym aspektem w każdym sklepie – nie tylko spożywczym – jest przestrzeń. Nawet jeśli lokal, którym dysponujesz ma niewielki metraż, meble sklepowe musisz ustawić tak, aby klienci mogli swobodnie się po nim poruszać. Ważna jest także ekspozycja towarów. Produkty, na których sprzedaży zależy Ci najbardziej powinny znaleźć się na wysokości wzroku klienta. Przekąski i inne drobiazgi warto natomiast położyć tuż przy kasie sklepowej. 

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania i urządzania sklepu spożywczego?

Rozłożenie towaru jest bardzo istotne, jednak warto także zastanowić się nad stylistyką całego lokalu. Świeże zioła w drewnianych lub metalowych doniczkach przypominających wiaderko będą pięknie wyglądały na odpowiednio przystosowanych do tego regałach lub półkach. Kolorowe warzywa i owoce odpowiednio wyeksponowane np. na wyspie umieszczonej w centralnej części sklepu, będą prezentować się apetycznie i klienci z chęcią będą sięgać po soczyste jabłka czy smakowite banany. 

Do tego pachnące pieczywo leżące w wiklinowych koszach na regałach piekarniczych sprawi, że osoby odwiedzające Twój sklep będą nie tylko pod wrażeniem jakości produktów, ale także wyglądu lokalu. Wysoka estetyka, odpowiednia prezentacja towaru, asortyment od sprawdzonych dostawców oraz profesjonalna i miła obsługa to klucz do powodzenia Twojego biznesu.

Szeroki wybór regałów i gondoli firmy Vonart, a także możliwość przygotowania mebli sklepowych pod wymiar sprawia, że możesz urządzić swój sklep spożywczy na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści chętnie podpowiedzą Ci, jakie rozwiązanie będą praktyczne i funkcjonalne, a Ty sam zdecydujesz o wyglądzie, kolorystyce, a także materiałach użytych do produkcji Twoich mebli.