Mimo szybkiego rozwoju sprzedaży e-commerce stacjonarne sklepy sportowe wciąż cieszą się ogromną popularnością – klienci lubią na miejscu przetestować wymarzony sprzęt, skorzystać z fachowego doradztwa czy szybko przymierzyć odzież na weekendowy rajd górski. Jednakże, aby lokal przyciągał konsumentów i zachęcał do zakupów, należy postawić na nowoczesne i kompleksowe wyposażenie sklepów – podpowiadamy, jak to zrobić.

Zanim wybierzesz kompleksowe wyposażenie sklepu, zastanów się nad planem 

Aranżując nowoczesny sklep pierwszym krokiem powinno być wybranie właściwego planu. Następnie dobieramy kompleksowe wyposażenie sklepu, które wpisze się w obrany system i wesprze sprzedaż. Do wyboru mamy:

  1. Układ rzędowy – doskonały do sklepów o średnim metrażu, pozwala na pełne zagospodarowanie przestrzeni i swobodne poruszanie się po sklepie. Do tego typu planu wybieramy przede wszystkim wysokie solidne regały, które utrzymają ciężki sprzęt sportowy taki jak: hantle, gryfy czy kettlebell i będą przy tym wyglądać stabilnie oraz elegancko,
  2. Układ pętlowy – rzadko wykorzystywany w sklepach sportowych. Dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach, ponieważ umożliwia wypełnienie każdego metra kwadratowego lokalu,
  3. Plan o nieograniczonym przepływie ruchu – daje najwięcej możliwości, pozwala łączyć różne systemy regałów i złożyć kompleksowe wyposażenie sklepu z takich elementów jak: gondole, stół ekspozycyjny, haki, manekiny czy regały przyścienne.

Meble sklepowe na wymiar czy gotowe rozwiązania?

Kompleksowe wyposażenie sklepu z sieciówki to szybkie i chętnie wybierane rozwiązanie, ale czy najlepsze? Gotowe systemy półek i regałów nie odznaczają się oryginalnym sznytem i nasz sklep nie wyróżni się dzięki nim na tle konkurencji. Również materiały, z których wykonywane są meble, często pozostawiają wiele do życzenia. Odpryskująca farba, niestabilne konstrukcje czy sztampowy wygląd – to tylko niektóre wady gotowego wyposażenia. 

Dlatego warto zainwestować w meble sklepowe na wymiar. Możemy postawić na modne blaty żywiczne, czarujące bogatą paletą kolorów i niepowtarzalnym wzornictwem lub ponadczasowe elementy w stylu industrialnym – wykonywane z połączenia wycinanej laserowo stali, naturalnego drewna i mocnego szkła hartowanego. 

Sięgnij po meble sklepowe na wymiar od firmy Vonart

Od lat tworzymy funkcjonalne i kompleksowe wyposażenia sklepów oraz lokali usługowych. Możemy wykonać pełną aranżację lub jedynie doposażyć istniejący lokal. Każdym zamówieniem zajmujemy się całościowo – od przygotowania projektu mebli na wymiar, przez profesjonalne wykonanie konstrukcji w naszym warsztacie, na szybkim i precyzyjnym montażu kończąc. Prowadzisz sklep sportowy i chciałbyś odmienić wizerunek swojego punku? Zgłoś się do nas już dziś.