Od 27 lat
producent wyposażenia sklepów
english polski

Obróbka metalu

Obróbka metalu w technologii CNC polega na wykorzystaniu urządzeń sterowanych przy pomocy komputera. W skład obróbki metalu wchodzą konkretne procesy technologiczne, których celem jest zmiana kształtu, rozmiaru bądź właściwości fizyczno-chemicznych określonych metali. Ze względu na wykorzystaną metodę pracy, możemy wyróżnić następujące techniki:

 • Obróbka mechaniczna (tzw. obróbka skrawaniem), w skład której wchodzi toczenie, frezowanie oraz szlifowanie,
 • Obróbka plastyczna (kucie, tłoczenie, ciągnienie),
 • Obróbka cieplna (nakrzemowywanie, nasiarczanie).

Wprowadzenie technologii CNC zrewolucjonizowało dotychczasową pracę operatorów maszyn. Choć jeszcze niedawno codziennością była ich ręczna obsługa, dziś ciężko wyobrazić sobie pracę z urządzeniami, które obsługiwane są ręcznie.

Technologia CNC znacząco wpłynęła na efektywność procesu produkcyjnego, wyeliminowała problem marnowania materiału oraz występowania błędów, a tym samym konieczności powtórnego wykonywania niektórych zleceń. Urządzenia CNC umożliwiły też produkcję elementów o znacznie lepszej jakości i precyzji wykonania. Pełna automatyzacja pozwala na masową produkcję.

Obróbka CNC

Obróbka CNC (ang. Computerized Numerical Control), odbywa się przy wykorzystaniu komputera. Odpowiednio zaprogramowany i połączony z urządzeniami, takimi jak tokarka, frezarka czy elektrodrążarka, jest w stanie szybko i precyzyjnie wykonać dowolny metalowy element.

Wykorzystywana do obróbki blach, stali nierdzewnej, aluminium oraz innych metali, technika ta cechuje się niezwykle wysoką powtarzalnością.

Przedsiębiorstwo Vonart posiada 25-letnie doświadczenie w dziedzinie profesjonalnej obróbki metali. Produkujemy elementy metalowe, takie jak:

 • Obudowy metalowe, płyty czołowe, więcej
 • Blachy perforowane, więcej
 • Elementy wyposażenia wnętrz,
 • Elementy dekoracyjne,
 • Obudowy i wsporniki klimatyzatorów,
 • Elementy do obudów automatyki przemysłowej,
 • Inne.

Zapraszamy: Wrocław, ul. Fabryczna 10

Pomysł
Projekt
Realizacja
Transport
Montaż

Malowanie proszkowe

Lakierowanie proszkowe to stosunkowo nowa technika, polegająca na pokrywaniu elementów metalowych warstwą farby. Stosuje się ją zarówno w celach dekoracyjnych, jak i estetycznych.

W skład farby, wykorzystywanej przez lakiernie / malarnie proszkowe, wchodzą dwa komponenty – cząsteczki żywicy (tworzące warstwę ochronną) oraz pigment (nadający kolor). Farba jest nanoszona na powierzchnię metalu (np. blachy ze stali nierdzewnej) za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego.

Zalety lakierowania proszkowego:

 • duża odporność na niekorzystne czynniki (korozja, zmiany temperatur, ścieranie, itp.),
 • dobre parametry ochronne,
 • estetyczny wygląd,
 • możliwość personalizacji malowania (kolor, grubość i struktura powłoki),
 • przyjazność dla środowiska naturalnego.

Więcej niż lakiernia proszkowa

Przedsiębiorstwo Vonart posiada ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie lakierowania metalu. Nasza malarnia proszkowa jest w stanie zrealizować praktycznie każde zamówienie. Na tle konkurencji wyróżniają nas znakomite efekty, terminowość wykonywanych usług oraz konkurencyjna cena.

Cennik jest ustalany indywidualnie z klientem w zależności od rodzaju zlecenia, ilości oraz wymiarów detali. Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć ile kosztuje lakierowanie proszkowe, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Udzielą oni odpowiedzi na wszelkie pytania, fachowo doradzą i zaproponują najlepsze rozwiązania.

Vonart – więcej niż lakiernia proszkowa!

Zapraszamy: Wrocław, ul. Fabryczna 10

Pomysł
Projekt
Realizacja
Transport
Montaż

KOMPLEKSOWA REALIZACJA

Stawiamy na jakość i wiemy jak ją osiągnąć – mamy wysokiej klasy, nowoczesny park maszynowy, wykwalifikowany personel, oraz najnowszej generacji system do projektowania. W efekcie osiągnęliśmy elastyczność, której nie mają wielkie firmy i wydajność nieosiągalną dla małych przedsiębiorstw. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami, korzystamy z markowych materiałów i podzespołów dzięki czemu nasze produkty są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe.

Masz pomysł? Zadzwoń! Masz projekt? Prześlij! Umówimy się na spotkanie!

Pobierz katalog PDFPRZYKŁADOWE REALIZACJE

Przedsiębiorstwo Vonart

ul.Fabryczna 10
53-609 Wrocław

office@vonart.com.pl

tel. +48 71 356 59 88

faks +48 71 356 59 68

NIP 895 002 00 62
REGON 005935416

ZAMÓWIENIE

+48 606 787 285