W erze niezatrzymującego się rozwo ju sklepów e-commerce, przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na otwarcie sklepu stacjonarnego muszą szczególnie zatroszczyć się o przyciągnięcie klientów i zachęcenie ich do licznych powrotów. Siłą lokalu może być charyzmatyczna obsługa, bogata oferta i przykuwająca wzrok aranżacja. Nietuzinkowe, wyraziste meble do sklepu obuwniczego pomogą osiągnąć wymarzony efekt.

 

Właściwe meble do sklepu obuwniczego = lepszy start

Bez względu na to, czy decydujemy się otworzyć mały butik na osiedlu czy też celujemy w duży salon w centrum handlowym – konkurencja w przemyśle odzieżowo-obuwniczym jest ogromna. Dlatego, należy dołożyć wszelkich starań, by wyróżnić się na jej tle. Aby to zrobić, warto działać według z góry opracowanego planu.

Zanim przystąpimy do wyboru odpowiednich mebli do sklepu obuwniczego, należy przygotować plan sklepu. Układy na jakie możemy się zdecydować to rzedowy, pętlowy oraz o nieograniczonym przepływie ruchu. Ten ostatni świetnie sprawdzi się w nieco większych lokalach, daje również najwięcej możliwości na pomysłowe wyeksponowanie towaru.

Warto podkreślić, że klienci bardzo przyzwyczajają się do określonej ścieżki zakupowej i nie lubią zmian, które utrudniają znalezienie ulubionych marek czy modeli obuwia. Z tego powodu raz wybrany plan sklepu po otwarciu może przechodzić jedynie niewielkie modyfikacje, które nie utrudnią intuicyjnego poruszania się po butiku.

 

Jakie meble do sklepu obuwniczego warto wybrać?

Prowadzenie własnego sklepu to duże zobowiązanie i liczne wydatki – szczególnie jeszcze przed otwarciem lokalu i tuż po uruchomieniu sprzedaży. Dlatego wielu początkujących przedsiębiorców kusi szukanie oszczędności inwestowanie w sprzęt z sieciówek. Taka droga jest jednak niezwykle krótkowzroczna.

Meble do sklepu obuwniczego, wykonane na specjalne zamówienie z solidnych, wysokiej jakości surowców nie tylko będą świetnie prezentowały towar, ale również przetrwają w niezmienionej formie nawet kilkanaście lat. Wybierając odpowiednią aranżację warto kierować się następującymi zasadami:

  • minimalistyczna forma, która nie przytłoczy asortymentu i przetrwa zmieniające się mody,
  • dobrej jakości tworzywa, takie jak drewno, metal czy szkło hartowane,
  • funkcjonalność – meble powinny nadawać się do przestawiania, konfigurowania wysokości półek czy łączenia ze sobą w ciąg.

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu firmy Vonart

Szukasz mebli do sklepu obuwniczego? Służymy pomocą – od lat projektujemy, tworzymy i montujemy regały, półki i systemy sklepowe, które są inwestycją na lata. Służymy również profesjonalnym doradztwem w kwestii aranżacji wnętrza i doboru planu lokalu, zachęcamy do kontaktu i zamówienia oferty.